Fenerbahçe’de ayrılık haftası! Sosa, Gustavo, Pelkas dahil 6 isim ayrılabilir!

bencede

New member
Üstün Lig ’e verilen ortada santrfor mevkisine destek yapmak isteyen Fenerbahçe İdaresi, takımındaki yabancı şişkinliğinden kurtulup yeni transferine yer açmaya çalışıyor. Allahyar Sayyadmanesh’in kiradan dönmesiyle yabancı sayısı 15’e çıkan sarı lacivertlilerin transfer yapabilmesi için en az 2 oyuncusunu göndermesi gerekiyor. Hull City’ye transferi imzaya kalan Allahyar’ın akabinde gruptan gönderilecek ikinci oyuncunun kim olacağı merakla beklenirken, aday olarak 6 isim öne çıkıyor…

Sosa ve Gustavo kalmak istiyor

Hull City, Miha Zajc’a talip oldu lakin transferi için yapılan görüşmelerde çabucak hemen bir muahedeye varılamadı. Karagümrük ve kimi Anadolu kulüplerinin istediği Max Meyer’in de ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Marcel Tisserand için de Fransa’dan Saint-Etienne ve Almanya’dan Hertha Berlin kulüpleri devreye girdi. Fenerbahçe Yönetimi’nin ayrıyeten, gitmek istemeleri halinde Luiz Gustavo ve Jose Sosa’ya kolaylık sağlamaya hazır olduğu lakin iki futbolcunun da bu biçimde bir niyetinin olmadığı öğrenildi.

Pelkas’a Zorya Luhansk talip

Geçen dönemin yıldızları içinde yer alan lakin bu dönem beklentilerin fazlaca altında kalan Dimitrios Pelkas’ın da gerçek bedelini verecek bir kulübün çıkması halinde satılabileceği açıklandı. Ukrayna basınında yer alan haberlere nazaran; Yunan futbolcuya, Zorya Luhansk Kulübü talip oldu. Zorya’nın haricinde Avrupa’dan biroldukca ekibin yakından ilgilendiği 28 yaşındaki ofansif orta saha oyuncusunun Fenerbahçe ile kontratı 30 Haziran 2023 yılına kadar devam ediyor.

Kaynak: Hürriyet
 
Üst