Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk’tan, oyuncularına bildiri var! Ankaragücü ve Fenerbahçe…

bencede

New member
Süper Lig’de fevkalade bir çıkış yakalayan, son olarak güçlü Sivasspor deplasmanından 3 puanla dönen ve 2022’yi dorukta tamamlayan Galatasaray ‘da maksat, galibiyet serisini devam ettirmek. Ligde 5, kupada 2 maç olmak üzere son 7 müsabakadan da galip ayrılan Aslan, gözünü sıradaki Ankaragücü ve Fenerbahçe imtihanlarına çevirdi.

‘Adım adım düşünmek zorundayız’

Teknik yönetici Okan Buruk ise kadrosunu derbi gündeminden mümkün olduğunca uzak tutmak istiyor. Sivas’taki galibiyetin akabinde soyunma odasında öğrencilerini tebrik eden Buruk, önlerindeki Ankaragücü maçının ehemmiyetine değinerek, “Adım adım düşünmek zorundayız zira her maçımız final havasında geçiyor. Büsbütün Ankaragücü maçına konsantre olalım, derbiyi vakti gelince konuşacağız” tabirlerini kullandı.

Florya’da ders başladı

Okan Buruk ve takımı de, daha Sivas zaferinin üzerinden 24 saat bile geçmeden rotayı Ankaragücü maçına çevirmiş durumda. Teknik takım, kritik gayret öncesi tahlillere başladı. Başşehir temsilcisinin artı ve eksi taraflarını tespit etmeye çalışan Sarı-Kırmızılılar, buna göre savunma ve hamle planlarını güncellemeye hazırlanıyor. Okan hocanın ceza hududundaki oyuncuları Abdülkerim, Kerem, Mertens ve Kerem için özel bir tedbir almayı düşünmediği ve hepsini birinci 11’de alana sürmeyi planladığı da gelen haberler içinde.

Son egzersizde yüksek tempo

Haftayı deplasmandaki Sivas galibiyetiyle kapatan Galatasaray, iç alandaki Ankaragücü imtihanının hazırlıklarına orta vermeden başladı. Sivas karşısında tam mühlet alan isimlerin yenilenme çalışması yaptığı idmanda, öbür futbolcular yüksek tempolu çift kale maç oynadı.

Icardi’ye ağır program

Saha çalışmalarına başlayan ve geri dönüş için Ankaragücü maçını gözüne kestiren Mauro Icardi, ağır bir programla hazırlıklara devam ediyor. Okan hoca, ekiple tek bir antrenmana bile katılması halinde Arjantinli santrforu Ankaragücü imtihanının takımına almayı planlıyor.

35’lik maestro grubunu sırtlıyor

Galatasaray’ın bu sezonki en isabetli transferlerinden biri de Dries Mertens oldu. Belçikalı forvet, Sivasspor deplasmanında attığı şık golün yanı sıra kadro savunmasına katkısı ve saha içi liderliğiyle dikkat çekiyor. 35 yaşında bulunmasına karşın oyun ortasında çabayı hiç bırakmayan Mertens’in mukavelesindeki 1 yıllık opsiyonun yüksek ihtimalle kullanılacağı bildirildi.

Berkan bu defa tam not aldı

Sarı kart cezalısı Torreira’nın yokluğunda ön liberoya geçen Berkan Kutlu, bu sefer performansıyla grup arkadaşını aratmadı. Hocası Okan Buruk’tan da tam not alan 24 yaşındaki orta saha oyuncusu, tam da Galatasaray’dan ayrılacağı tarafındaki argümanlar güçlenirken, taraftarla içindeki buzları eritmeyi başardı.

Metin Karabaş