Galatasaray’da Domenec Torrent ve takımının maliyeti belirli oldu

bencede

New member
Galatasaray ‘da 4 yıldır ekibin başında bulunan Fatih Terim ile yolların ayrılmasının akabinde nazaranve getirilen İspanyol teknik adam dün resmen mesaiye başladı. Uzun yıllar Pep Guardiola ile çalışan Domenec Torrent’in teknik grubu, maliyeti ve kontrat müddeti ile alakalı tüm ayrıntılara Hürriyet ulaştı… Yeni bakılırsavine dün resmen start veren ve Florya Metin Oktay Tesisleri’nde ekibin başındaki birinci idmanına çıkan Domenec Torrent ile Galatasaray Kulübü, 6 aylık yani yarım dönemlik değil, 1.5 yıllık mukavele imzaladı.

Gruba bir de tahlil uzmanı katılacak

İspanyol İspanyol teknik adam, Galatasaray’a 5 yardımcısı ile bir arada misyon yapacak. Evvelki gün geç saatlerde Türkiye’ye adımını atan Domenec Torrent, 2 yardımcı antrenörü Jordi Guerrero ve Jordi Gris, kaleci antrenörü Ricard Segarra ve atletizm antrenörü Julian Jimenez ile bir arada İstanbul’a geldi. hem de Domenec Torrent’in takımına Pep Guardiola ile bir arada bakılırsav yaptığı süreçte yer alan bir de analist uzmanı önümüzdeki hafta dahil olacak.İdare Tanrıvermiş’i de istiyor! Riera derken…

Birfazlaca kişinin merak ettiği sorunun cevabına da Hürriyet ulaştı. Torrent ve 5 kişilik takımının kulübe maliyeti yaklaşık 25 milyon TL, İspanyol hoca ve yardımcılarının 1.5 yıllık toplam maliyetinin 1.5 milyon Euro seviyesinde olduğu açıklandı. Sarı kırmızılılarda idare Torrent’in grubuna bir Türk antrenör dahil etmek istiyor. O isim de İtalya’nın Spezia kulübünde bakılırsav yapan Tuğberk Tanrıvermiş. Geçmişte Galatasaray’da uzun yıllar mesai harcayan Tuğberk Tanrıvermiş, kulübü ile kontratını feshedebilirse sarı kırmızılı teknik heyette bakılırsav alacak.

Galatasaray’da geçen dönem Fatih Terim’in yardımcısı olan eski futbolcuı Albert Riera’nın İstanbul’a gelmesi, Torrent’in grubuna katılacağı tarafında yorumlanmıştı fakat Riera, Fatih Terim’in grubuna katılmak için daha evvel görüşmeler yaptığı için İstanbul’a geldiğini söylemişti.

Hürriyet
 
Üst