Galatasaray’da son dakika 6 numara transferi için 4 aday…

bencede

New member
Fernando Reges’ten daha sonra orta sahayı toparlayacak oyuncuyu bir türlü bulamayan Sarı-Kırmızılılar, 6 numara arayışı doğrultusunda seferberlik ilan etmiş durumda. Gedson Fernandes transferinde keyifli sona ulaşan Galatasaray İdaresi, artık de kadronun en büyük eksiği olan ön libero desteği konusunda kolları sıvadı. Teknik yönetici Domenec Torrent’in sunduğu listede birfazlaca oyuncu var. Ayrıyeten Fatih Terim periyodundan kalan adaylarla da görüşmeler sürüyor. Listedeki isimler içinde birinci sırada Roma’dan Amadou Diawara yer alıyor. İtalyan kulübüyle rastgele bir sorun olmadığı, lakin genç oyuncunun Türkiye’ye transferi konusunda ikna edilmesinin vakit alabileceği belirtiliyor.

Bu hafta epey kritik

Diawara haricinde, Torrent’in gözdelerinden Ross Barkley konusunda da temaslar önemli biçimde devam ediyor. Chelsea’nin hocası Tuchel, İngiliz futbolcuyu kiralık olarak göndermeyi kabul etse de maliyet konusunda kimi pürüzler olduğu söz ediliyor. Lakin Galatasaraylı yetkililer, bu hafta içerisinde Barkley cephesinde somut gelişmeler olabileceğine dair ipuçları veriyor. Ön libero transferinde bu iki aday ön planda olsa da gündemde farklı alternatifler de var.

Campos takviye veriyor

Bunlardan biri Leicester City’de takım dışı kalan Nampalys Mendy. 29 yaşındaki Senegalli ön libero, Leicester’ın ikinci ekibine gönderildi ve birinci yarının tamamını neredeyse maç oynamadan geçirdi. Ayrıyeten Stuttgart forması giyen 23 yaşındaki Orel Mangala da Cim Bom’un radarında. Lakin Alman kulübünde nizamlı olarak nazaranv yapan genç futbolcunun transferi kolay görünmüyor. Galatasaray İdaresi bu listeyi belirlerken, Sarı-Kırmızılı kulübün Portekizli yeni danışmanı Luis Campos’tan da dayanak alıyor.
 
Üst