Galatasaray’da tarihin en büyük krizi! O isim Florya’ya giremiyor!

bencede

New member
Galatasaray , tarihinin en makûs dönemini yaşarken, Trabzonspor yenilgisi ile küme düşme çizgisine yeterlice yaklaştı. 15.’liğe gerileyen sarı kırmızılı grubun, 17. sıradaki Antalyaspor ile puan farkı 3’e düştü. Fatih Terim ile yollarını ayırıp Domenec Torrent’i getiren Galatasaray’a, İspanyol teknik adam da ilaç olamadı. Üst üste 4 maçını kaybeden, 12 müsabakada yalnızca 1 galibiyet alan, öne geçtiği maçlarda 21 puan bırakan Cimbom’da tek sorun alışılmış ki küme düşme korkusu değil. İdare ortasındaki iletişimsizlik, bir türlü çözülemeyen problemler ve krizler Galatasaray’da tepe yaptı. İşte bakın, Trabzonspor müsabakası öncesi ve daha sonrasında Galatasaray’da hangi olaylar ön plana çıktı…

Artık puan farkı yalnızca 3!

Kasımpaşa ve Göztepe’nin kazanması, Antalyaspor’un haftayı 1 puan ile kapatması daha sonrasında Galatasaray düşme çizgisine yeterlice yaklaştı. Sarı kırmızılı kadro 23. haftayı 15. sırada kapatırken, küme düşme potası ile içindeki fark eriyerek 3 puana kadar düştü. Lige verilen ortanın arkanın

dan Alanyaspor deplasmanına çıkacak olan Galatasaray, bu müsabaka daha sonrasında ise direkt olarak ateş sınırındaki rakipleriyle karşılaşacak. Alanya maçının akabinde Galatasaray, NEF Stadı’nda Kayserispor’u konuk ettikten daha sonra, son haftalarda fazlaca yeterli bir çıkış yakalayan Göztepe ile deplasmanda oynayacak.

Yarar etmeyen değişiklikler!

G.Saray’da 3. müsabakayı geride bırakan Torrent, 270 dakikalık performansı ile sınıfta kaldı. 3’te 0 çeken İspanyol teknik adamın Hatay, Kasımpaşa ve Trabzonspor maçında yaptığı ataklar, değişiklikler daima karşıt tepti. Hatay’da 2-1 öndeyken Halil’i çıkarıp Aytaç’ı oyuna alan ve 3’lü defansa dönen Torrent, Trabzonspor maçında da skor üstünlüğü elindeyken bir daha Halil’i çıkardı ve Galatasaray bir sefer daha alandan yenilgi ile ayrıldı. Torrent ile 3 maçta da rakipleri karşısında öne geçmeyi başaran Galatasaray, avantajını koruyamayıp 9 puan kaybetti. Dönem genelinde ise öne geçtiği müsabakalarda toplam 21 puan yitirdi.

Topluluk iÇiNDEKi ÇEKiŞME BÜYÜYOR

Taraftar yansılı, seçim isteyenlerin de sayısı artıyor.

Galatasaray’ın saha ortasında üst üste aldığı makûs sonuçlar, Fatih Terim’in bakılırsavinden alınma biçimi ve idarede yaşanan sıkıntılar topluluktaki huzursuzluğu doruğa çıkardı. Sarı kırmızılı taraftarlar Kasımpaşa maçının akabinde Trabzonspor hezimeti daha sonrasında da idaresi istifaya davet etti. Topluluk ortasında de lider Burak Elmas’ın, erken seçim sonucu alması gerektiğini artık yüksek sesle lisana getiren biroldukca isim ön plana çıkmaya başladı. Galatasaray’daki bölünme ve iç çekişmeler giderek artarken; idarenin, grubu güçlendirmek, gerçek atakları yapmak ismine orta transfer periyodu boyunca gereken destekleri yapmaya konsantre olduğu açıklandı. (Hürriyet)
 
Üst