Göztepe’de Maestro kendini kanıtladı

bencede

New member
Göztepe, Maestro idaresinde 13 puan toplayabildi ve toplam 15 puanla 19’uncu sırada yer alıp devreyi düşme sınırında tamamladı. Göztepeli taraftarların büyük bir kısmı, birinci yarıdaki makus gidişin akabinde Nestor El Maestro’nun gruba faydalı olamayacağı görüşünde birleşti. Toplumsal medya üzerinden Maestro’nun istifa etmesi gerektiğini belirten futbolseverler, Sırp çalıştırıcıyı sert bir lisanla eleştirdi. Maestro ise birinci yarının sonlarına yanlışsız sistem değişikliğine giderek 3’lü defansa döndü.

SİSTEM DEĞİŞİKLİĞİNE GİTTİ

Göz-Göz’e olumlu futbol oynatmaya başlayan Maestro, alınan hezimetlere karşın grubunun başarılı olacağını savundu. Lider Mehmet Sepil de tüm tenkitlere karşın Nestor El Maestro’nun gerisinde durdu. Maestro, birinci yarının son haftasında 1-1 birliktee sona eren Adana Demirspor müsabakasının akabinde argümanlı açıklamalar yaptı. Ekibinin hayli kaliteli bir takıma sahip olduğunu söz eden Maestro, “Bu ekip transfer yapılmazsa bile başarılı olacaktır. Mevcut oyuncularımızla hak ettiğimiz yerlere geleceğiz, ben hepsine fazlaca güveniyorum, ekibime inanıyorum” sözlerini kullandı.

TRANSFERLER BİRİNCİ 3 MAÇTA OYNAMADI

Devre içinde 4 transfer gerçekleştirip sol bek Moubandje, kaleci Piric, orta saha Tannane ve golcü Di Santo ile mukavele imzalayan İzmir takımı, ikinci yarıya fırtına üzere başladı. Göztepe, yeni transferlerinin hiç birinin oynamadığı 3 maçta, Fraport Tav Antalyaspor’u 4-0, Öznur Kablo Yeni Malatyaspor ve Demir Küme Sivasspor ’u 2-1 yendi. Son Başakşehir karşılaşmasında ise sırf Moubandje birinci 11’de forma giydi ve Göztepe o maçı da 2-1 kazandı.

BU KERE TEMKİNLİ KONUŞTU

Nestor El Maestro, Başakşehir müsabakasının akabinde bu defa temkinli konuşmayı tercih etti. Sırp çalıştırıcı, çabucak hemen işlerinin bitmediğini belirterek, “Alınan sonuçlardan ve oynadığımız futboldan mutluyum lakin bu bizi yüzde 1 bile rahatlatamaz. Daha fazlaca çalışacağız” dedi. Göztepe, ulusal maç ortasının akabinde 6 Şubat Pazar günü Gürsel Aksel Stadı’nda ezeli rakibi Altay’la derbide karşı karşıya gelecek.

Onur ATIŞ / İZMİR, (DHA)