Güreş Vücut Şefi Brij Bhushan Singh #MeToo Row Ortasında

Leila

Global Mod
Global Mod
Mahkeme ayrıca Güreş Vücut Şefi Brij Bhushan Singh’e karşı ciddi suçlamalar olduğunu kaydetti.


Yeni Delhi:

Yeni protestolar ve Hindistan güreşçilerinin cinsel tacizle suçladıkları Hindistan Güreş Federasyonu (WFI) başkanı Brij Bhushan Singh’e karşı harekete geçmesini talep eden oturma eyleminin ortasında, BJP milletvekili Perşembe günü ölümü kucaklamak istediğini söyleyen kişiselleştirilmiş bir Haber yayınladı. çaresiz hissettiği gün.

“Arkadaşlar, kazandıklarımı ve kaybettiklerimi iç dünyama dönüp savaşacak gücümün kalmadığını hissettiğim gün, çaresiz hissettiğim gün böyle bir hayat yaşamayacağım için ölümü dilerdim. Brij Bhushan Haberda, böyle bir hayat yaşarken, ölümün beni kucağına almasını isterdim” dedi.

Vinesh Phogat, Sakshi Malik ve Bajrang Punia gibi yıldız Hintli güreşçiler, WFI başkanını sporculara cinsel taciz ve kötü muamele yapmakla suçlayarak devam eden bir protestoyu saklıyorlar.

Bu arada Perşembe günü, Hindistan Olimpiyat Birliği (IOA) başkanı PT Usha, güreşçilerin Hindistan Güreş Federasyonu (WFI) başkanına karşı sokaklara çıkmak yerine cesede daha erken yaklaşmaları gerektiğini söyledi.

“Hindistan Olimpiyat Derneği’nin (IOA) cinsel taciz şikayetleriyle ilgilenmek için bir komitesi var. Sokaklara çıkmak yerine (protestocu güreşçiler) bize daha erken gelebilirlerdi. Ama gelmediler. Bu bizim için iyi değil. Biraz disiplin göstermeleri gerekirdi,” dedi Bayan Usha gazetecilere.

IOA başkanının açıklaması, bunu “duyarsız” olarak nitelendiren protestocu güreşçilerin öfkesini çekti.

Commonwealth Games altın madalyalı Sakshi Malik, “Bir kadın sporcu olarak (PT Usha) diğer kadın sporcuları dinlemiyor. Onu çocukluğumuzdan beri takip ettik ve ondan ilham aldık. Buradaki disiplinsizlik nerede? Barışçıl bir yarış düzenliyoruz. protesto.”

CWG ve Dünya Şampiyonası madalyası sahibi Vinesh Phogat, nakaratını yineledi.

Olimpiyat altın madalyalı Abhinav Bindra, Çarşamba günü bir tweet ile güreşçileri destekledi.

Bindra, “Sporcular olarak, ülkemizi uluslararası sahnede temsil etmek için her gün çok sıkı çalışıyoruz. Sporcularımızın, Hindistan güreş yönetimindeki taciz iddialarıyla ilgili olarak sokaklarda protesto düzenlemeyi gerekli görmesi derinden endişe verici.”

“Kalbim etkilenen herkesle birlikte. Sporcuların endişelerinin duyulması ve adil ve bağımsız bir şekilde ele alınmasıyla bu sorunun düzgün bir şekilde ele alındığından emin olmalıyız. Bu olay, tacizi önleyebilecek uygun bir koruma mekanizmasına olan hayati ihtiyacı vurgulamaktadır. ve etkilenenler için adaleti sağlayın. Tüm sporcuların gelişmesi için güvenli ve emniyetli bir ortam yaratmak için çalışmalıyız” dedi.

Son dört gün boyunca güreşçiler, ulusal başkentteki Jantar Mantar yakınlarındaki protesto alanında uyudu ve antrenman yaptı.
Çarşamba günü, kıskaççılar Jantar Mantar’da Hindistan Güreş Federasyonu (WFI) başkanına karşı mum ışığında bir yürüyüş düzenlediler. Yürüyüşte Vinesh Phoghat, Bajrang Punia ve Sakshi Malik hazır bulundu.

Medyaya konuşan Sakshi Malik, “Başbakan Modi’yi Mann Ki Baat’ımızı dinlemeye çağırıyoruz. Smriti Irani-ji bile bizi dinlemiyor. Bu mum ışığında yürüyüşle onlara ışığı göstermeye çalışıyoruz.”
Usta güreşçi, Cuma günü WFI şefine karşı şikayette bulunduktan sonra bile FIR’in dosyalanmadığını söyledi.
Bayan Malik, “Şimdi bize adalet vermesi için Yüksek Mahkeme’ye güveniyoruz” dedi.

Delhi Polisi Çarşamba günü Yüksek Mahkeme’ye, cinsel taciz iddiaları nedeniyle WFI başkanı Brij Bhushan Singh’e karşı bir FIR başvurusunda bulunmadan önce bir ön soruşturmanın gerekli olacağını bildirdi.

Delhi Polisi, polisin ön soruşturma gerektiren bazı sorunlar olduğunu düşündüğüne dair mahkemeyi onayladı. Ancak, mahkemenin direktif vermesi halinde derhal bir FIR başvurusunda bulunmaktan çekinmediğini açıkladı.

Hindistan Başyargıcı DY Chandrachud başkanlığındaki bir heyet, konunun Cuma günü görüşüleceğini ve heyetin tüm materyali inceleyeceğini söyledi.

Salı günü, Yüksek Mahkeme, güreşçinin WFI başkanı Brij Bhushan’a karşı FIR kaydı talep eden bir dilekçeyle ilgili acil bir duruşma talebiyle ilgili olarak Delhi Polisine bildirimde bulundu.

Mahkeme, dilekçede Hindistan’ı temsil eden güreşçilerin ciddi iddialarının bulunduğunu kaydetti.

Birlik Gençlik İşleri ve Spor Bakanlığı Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Hindistan Olimpiyat Derneği’nin (IOA), kuruluşundan sonraki 45 gün içinde Hindistan Güreş Federasyonu (WFI) Yürütme Komitesi seçimlerini yürütmek üzere geçici bir komite kuracağını duyurdu. , sporcuların seçimi ve oyuncuların uluslararası yarışmalara katılımı için kayıtların yapılması da dahil olmak üzere, kurumun günlük işlerini yönetmek.

Bu komite, yeni bir Yürütme Kurulu göreve başlayana kadar geçici olarak görev yapacak.

Ocak ayının başlarında ülkenin en çok takip edilen ve ünlü güreşçilerinden bazılarının protestoları ışığında, Birlik Gençlik İşleri ve Spor Bakanlığı, WFI başkanı Brij Bhushan Sharan Singh ve diğerlerine yönelik iddiaları araştırmak için bir “gözetim komitesi” kurulduğunu duyurmuştu. koçlar.

Olympian MC Mary Kom başkanlığındaki komite, suçlamaları araştırmak ve bakanlığa bir rapor sunmakla görevlendirildi.

()
 
Üst