Gustavo Henrique: Çok memnunum

bencede

New member
UEFA Avrupa Ligi heyecanı bugün oynanan müsabakalar ile başladı. B Kümesi’nde birinci maçında Fenerbahçe alanında Dinamo Kiev’i konuk etti. Temmuz’da oynanan maçlar sonunda Ukrayna temsilcisine elenerek Şampiyonlar Ligi’ne veda eden Jorge Jesus ve öğrencileri, Kadıköy’ü tıklım tıklım dolduran taraftarlarının da dayanağı ile bu sefer rakibini 2-1 mağlup etmeyi başardı.

3 puanı hanesine yazdıran Fenerbahçe’ye galibiyeti getiren golleri 35. dakikada Gustavo Henrique ve 90+3. dakikada yeni transfer Batshuayi kaydetti.

Takımının birinci golünü kaydeden Gustavo Henrique maçın akabinde kıymetli açıklamalarda bulundu.

Brezilyalı savunmacının açıklamaları şöyle:

“Fenerbahçe’de birinci golüm. Çok memnunum. Maç uzunluğu pes etmedik ve kazandık. bu türlü pes etmeden devam edersek bu sezonki amacımız olan şampiyonluğa da ulaşırız diye düşünüyorum.”

“Takımıma bugün yardım ettiğim için fazlaca memnunum. Bu golü evvel rabbe, daha sonra aileme daha sonra da taraftara armağan ediyorum.”

Ümraniyespor maçında ıslıklanmıştı

Üstün Lig ‘de birinci maçında Ümraniyespor ile 3-3 birliktee kalan Fenerbahçe’de taraftarlar yeni transfer Gustavo Henrique ıslıkla protesto etmişti.

Kadıköy’de oynanan maçtaki performansıyla toplumsal medyada tenkit konusu olan Gustavo Henrique, müsabakanın son anlarındaki müdahalesiyle reaksiyon çekmişti.

Maçın son dakikalarında yaşanan bir konumda Gustavo Henrique topu taca vurunca taraftarlar adeta zahmetten çıktı.

Ümraniyespor atağında denetimine alabileceği bir topu taca atan Brezilyalı savunmacı, taraftarlar tarafınca ıslıklandı.