İçinde bulunmadığımız yarış

Leila

Global Mod
Global Mod
O günlerde Yazma dersim iptal edildi ve yerini, bazı Excel komutlarını, Word'deki kısayolları ve o okul yılını bitirir bitirmez geçerliliğini yitiren diğer programları öğrendiğim Bilgisayar Bilimleri aldı. O halde bilgisayarlar, çoğu Meksikalı aile için pahalı araçlardı ve paralarını yalnızca cihaza değil, aynı zamanda evlerinin bir köşesine yerleştirmek için tüm mobilya parçalarına da harcıyorlardı. Önce özel, sonra da kamuya ait çeşitli okullar, yeni nesillere daha pragmatik bir çalışma biçimi öğretmek için kaynak ve hazırlık tahsis etti.

Bu aksaklığa İnternet'in genişlemesi ve uygun fiyatlı taşınabilir cihazların gelişi de eklendi, ancak bu cihazlar her zaman kişisel bilgisayar çerçevesinde 'ruhta' bu kadar derin değişiklikler olmadan gerçekleşti. Telekomünikasyon alanında çalışmalar yapıldı ve 2022'nin sonundan bu yana Yapay Zekanın (AI) anlaşılması ve yenilikçi görünen süreçlere dahil edilmesi yönünde girişimlerde bulunuldu. Ancak bu daha hızlı ilerliyor ve üretken yapay zeka bu paradigmayı sarsmaya başladı ve yeni zorluğa verilen yanıt hızlı olmadı.

Üretken yapay zeka, yüksek kaliteli metin, ses ve diğer veri türlerini içeren içeriği, kullanıcı arayüzünde olağanüstü basitlikle ve birkaç saniye içinde üreten bir teknolojidir. Yılın başında, dünyanın en büyük teknoloji fuarı olan Tüketici Elektroniği Fuarı'nda (CES), onu bünyesinde barındıran ilk işlemciler, birkaç ay içinde günlük hayatımıza patlamasını göreceğimiz uygulamalarla tanıtıldı. hayatları. Teknolojik gecikmelerin listesi uzayıp gidiyor.

Ülke olarak teknolojik saldırı karşısında eylemsiz kalmak en kötü tepkidir ama biz de bu senaryonun içindeyiz. Büyük şirketlerin, özellikle de ulusötesi şirketlerin ötesinde yapay zekanın uygulanmasına yönelik somut bir plan yok. Danışmanlık firması IDC'ye göre, 10 şirketten sekizi yeni teknolojiyi denemeyi bir yatırım biçimi olarak düşünüyor. Örneğin hükümetten Vergi İdaresi Hizmeti (SAT), daha fazla vergi toplamak için yapay zekayı kullanacak. Ama plan eksik. Bu yeni ortam için gerekli eğitim ve iş becerileri mevcut değil. Meksika'nın ekonomik olarak aktif nüfusunun (EAP) yalnızca %2'si bilgisayar ve iletişim teknolojilerine adanmışken, çalışma planları bu zorluğun üstesinden gelecek şekilde bir parça bile uyarlanmadı.
 
Üst