Jammu Terörle Mücadele Operasyonu Sırasında Meydana Gelen Patlamada İki Ordu Personeli Öldü, 4 Kişi Yaralandı

Leila

Global Mod
Global Mod
Ordu timi, Cuma günü sabah 7:30 civarında teröristlerle temasa geçti. (Dosyalar)


srinagar:

Yetkililer Cuma günü yaptığı açıklamada, Jammu ve Keşmir’in Rajouri bölgesinde teröristlerle yaşanan çatışmada iki askerin öldüğünü ve bir subay da dahil olmak üzere dört askerin yaralandığını söyledi.

Bir savunma sözcüsü, ordunun yakın zamanda orduya düzenlenen ve beş askerin öldürüldüğü saldırıdan sorumlu olan teröristleri temizlemek için bir operasyon başlattığını söyledi.

Sözcü, operasyon sırasında “teröristlerin misilleme olarak patlayıcıları ateşlediğini, ordunun iki zayiat verdiğini ve biri subay olmak üzere dört askerin daha yaralandığını” söyledi.

Ordu, yaralı personelin Udhampur’daki Komuta Hastanesine tahliye edildiğini söyledi.

Rajouri ilçesine bağlı Kandi bölgesindeki Kesri Tepesi’ne operasyon başlatıldı. Ordu, bir mağaraya yerleşmiş bir grup teröristin varlığına dair özel bilgiler aldıklarını söyledi.

Orduya göre, terörist grup 20 Nisan’da Poonch bölgesindeki Bhata Dhurian’da bir ordu kamyonuna pusu kurdu. Saldırıda 5 asker şehit olurken, teröristler de şehit düşen askerlerin silahlarıyla kaçtı.

Ordu sözcüsü, “Hint Ordusu sütunları, Jammu bölgesindeki Bhata Dhurian’ın Tota Gali bölgesinde bir ordu kamyonuna pusu kuran bir grup teröristi temizlemek için amansız istihbarata dayalı operasyonlar yürütüyor” dedi.

Çevreden ek birliklerin karşılaşma yerine yönlendirildiğini söyledi.

Orduya göre, ilk raporlar bir grup teröristin bölgede mahsur kaldığını ve “terörist grubun kayıp verme olasılığının” olduğunu gösteriyor.

Olay, Ekim 2021’de Rajouri-Poonch bölgesinde teröristlerle bir çatışmada beş askerin öldürüldüğü bir operasyonun tekrarı gibi görünüyordu.

Ardından yapılan operasyonda, teröristler tarafından pusuya düşürülen 4 asker daha öldürüldü.

Bir ay süren operasyonun ardından hiçbir teröristin izine rastlanamadı.

Geçen ayki Bhata Durian saldırısından sonra, saldırganların izini sürmekte önemli bir başarı elde edemeyen büyük bir kordon ve arama operasyonu başlatıldı.

Ordu, operasyonun devam ettiğini ve daha fazla detayın beklendiğini söyledi.
 
Üst