Kadınlar Dünya Boks Şampiyonası Finali CANLI Güncellemeler: Nikhat Zareen ve Lovlina Borgohain, Hindistan 4 Altın Madalyayla Dönerken Dünya Boks Şampi

Leila

Global Mod
Global Mod
Dünya Boks Şampiyonası Final Özetleri: Nikhat Zareen (solda) ve Lovlina Borgohain altın madalya kazandı© BFI


Kadınlar Dünya Boks Şampiyonası Final Özetleri:
Nikhat Zareen ve Lovlina Borgohain, Yeni Delhi’de düzenlenen Kadınlar Dünya Boks Şampiyonası’nda Pazar gününü Hindistan için altın bir gün haline getirdi. 50 kiloda Nikhat Zareen altın madalya kazanırken, 75 kiloda Lovlina Borgohain sarı metali perçinledi. Nikhat Zareen, 50 kilo kategorisinin finalinde Vietnamlı Nguyen Thi Tam’ı 5-0 yendi. Lovlina, Avustralyalı Caitlin Parker’a karşı 5-2’lik bölünmüş bir kararla kazandı. Cumartesi günü Hintli boksörler Nitu Ghanghas (48kg) ve Saweety Boora (81kg) da kendi kategorilerinde altın madalya kazandı.

İşte Kadınlar Dünya Boks Şampiyonası finalinde öne çıkan anlar: • Mart26202320:23 (GERÇEK)


  Dünya Boks Finali Canlı: Hint boksu için çok beklenen bir zafer!

  Bu, Hindistan’ın bir yıl içinde ikinci kez birden fazla altın madalya kazanması. En son 2006’da MC Mary Kom, Sarita Devi, Jenny RL ve Lekha KC kendi ağırlık kategorilerinde altın madalya kazanmıştı.


 • Mart26202320:18 (GERÇEK)


  Dünya Boks Finali Canlı: Hindistan için 4. altın!

  Nitu Ghanghas ve Saweety Boora Cumartesi günü kendi ağırlık kategorilerinde birer altın madalya alırken, Nikhat Zareen ve Lovlina Borgohain de Hindistan’ın turnuvayı 4 altın madalya ile bitirmesine yardımcı olmak için birer altın madalya kazandı.


 • Mart26202319:59 (GERÇEK)


  Dünya Boks Finali Canlı: 2. raundun sonu!

  Caitlin Parker, ikinci turda gerçekten iyi bir çeviklikle iyi bir geri dönüş yaptı. Avustralyalı ikinci turu kazandı. Şimdi ilginçleşiyor. Son tur başlıyor!


 • Mart26202319:54 (GERÇEK)


  Dünya Boks Finali Canlı: 1. raunt sona erdi!

  Lovlina Borgohain tura Avustralyalı rakibine karşı üstün bir notla başladı, ancak ikincisi raundun son aşamasında gerçekten iyi bir şekilde geri döndü. Lovlina ilk turdan sonra önde.


 • Mart26202319:35 (IST)


  Dünya Boks Finali Canlı: Lovlina’nın maçına ne kadar kaldı?

  Şu anda dünya ağırlık finali (63-66kg) devam ediyor. Bu maç bittikten sonra Lovlina Borgohain’in maçı gelecek. Avustralyalı Caitlin Parker’a karşı orta ağırlık kategorisinde (70-75kg) yarışacak.


 • Mart26202319:19 (GERÇEK)


  Dünya Boks Finali Canlı: BFI başkanı Nikhat Zareen’i tebrik etti –

  Hindistan Boks Federasyonu başkanı Ajay Singh, Nikhat Zareen’in ülkedeki tüm genç kızlar için “parlak bir örnek” olacağına inanıyor.

  BFI Başkanı @AjaySingh_SG Hindistan’ın altın kızını tebrik ediyor @nikhat_zareen IBA Kadınlar Dünya Boks Şampiyonası 2023’te Hindistan’ın 3. Altın madalyasını garantileyen bugünkü muhteşem galibiyetiyle. pic.twitter.com/9ic6KmPc7Y

  — Boks Federasyonu (@BFI_official) 26 Mart 2023


 • Mart26202318:36 (GERÇEK)


  Dünya Boks Finali Canlı: Ne oldu!

  Nikhat Zareen ilk turda baskındı, ancak Nguyen Thi Tam ikinci turda gerçekten iyi geri döndü. Üçüncü tur, Nikhat’ın performansını artırdığını ve sonunda oybirliğiyle alınan bir kararla yarışmayı kazandığını gördü.


 • Mart26202318:14 (GERÇEK)


  Dünya Boks Finali Canlı: 2. raunt sona erdi!

  Nikhat Zareen ikinci turda iyi mücadele etti.


 • Mart26202318:10 (GERÇEK)


  Dünya Boks Finali Canlı: Nikhat ilk turdan sonra lider!

  Oyunun ilk turu sona erdi. Nikhat Zareen etapta güzel vuruşlar yaparken, rakibi Nguyen Thi Tam’dan da isabet aldı. Nikhat oybirliği ile ilk turu kazandı.


 • Mart26202318:07 (GERÇEK)


  Dünya Boks Finali Canlı: Maç başlıyor!

  Indira Gandhi Spor Kompleksi’ndeki final maçı başladı!


 • Mart26202317:39 (GERÇEK)


  Dünya Boks Finali Canlı: Nikhat Zareen’in gözleri zafer!

  Nikhat Zareen, 50kg finalinde iki kez Asya şampiyonu Vietnamlı Nguyen Thi Tam’a karşı mücadele edecek. Maçı kazanırsa, dünya şampiyonluğunu bir kereden fazla kazanan ikinci Hintli kadın olacak. MC Mary Kom, şimdiye kadar kendi adına 6 unvanla bunu yapan tek Hintli.


 • Mart26202317:12 (GERÇEK)


  Dünya Boks Finali Canlı: Hoş geldiniz çocuklar!

  Herkese merhaba, Kadınlar Dünya Boks Şampiyonası’nın son gününün canlı bloguna hoş geldiniz. Hintli Nikhat Zareen ve Lovlina Borgohain bugün sahada olacak. Canlı güncellemeler için bağlantıda kalın!Bu yazıda bahsedilen konular
 
Üst