Karnataka Cinayetinin Babası Sanık

Leila

Global Mod
Global Mod
Neha Hiremath, onun ilerlemesini reddettikten sonra Fayaz Khondunaik tarafından yedi kez bıçaklandı.

Hubballi, Karnataka:

Hubballi'deki bir üniversite kampüsünde bir Kongre şirketinin kızını öldürdüğü iddia edilen 23 yaşındaki Fayaz'ın babası, oğlu için en ağır cezayı talep ederek, kurbanın ailesinden özür diledi ve oğluna ağır ceza verilmesi gerektiğini söyledi.

Fayaz'ın babası ve okul öğretmeni olan Baba Saheb Subani, Cumartesi günü medyaya, olaydan Perşembe günü akşam 6 civarında haberdar olduğunu ve oğlunun davranışı karşısında tamamen şok olduğunu ve yıkıldığını söyledi.

“O (Fayaz) gelecekte kimsenin böyle bir şeye cesaret edemeyeceği şekilde cezalandırılmalı. Ellerimi kavuşturarak Neha'nın aile üyelerinden özür diliyorum. O benim kızım gibiydi.” dedi yaşlı gözlerle.

Subani, eşiyle 6 yıldır ayrı yaşadıklarını, Fayaz'ın annesinin yanında kaldığını ve paraya ihtiyacı olduğunda kendisini aradığını söyledi. Oğluyla en son yaklaşık üç ay önce konuştu.

Fayaz'ın babası, yaklaşık sekiz ay önce Neha Hiremath'ın ailesinin, oğlunun kızlarına rahatsızlık verdiğini bildirmek için onu aradığını hatırladı. Oğlunun bir hata yaptığını kabul ederek Fayaz ve Neha'nın birbirlerini sevdiklerini ve bir ilişki içinde olduklarını söyledi.

“Fayaz bana onunla evlenmek istediğini söyledi ama ben ellerimi kavuşturarak bunu reddettim” diye ekledi.

Oğlunun eylemini kınayan Fayaz'ın babası, hiç kimsenin kadınlara yönelik bu tür vahşetlerde bulunmaması gerektiğini söyledi. “Karnataka halkından beni affetmelerini rica ediyorum. Oğlum yanlış yaptı. Ülkenin kanunlarına göre cezalandırılacak ve bunu memnuniyetle karşılıyorum. Oğlum yüzünden kasabam kara lekeye büründü. Munavalli halkı (Fayaz'ın memleketi) ) lütfen beni affet. Bizi sen büyüttün. Lütfen beni affet,” diye bağırdı ellerini kavuşturarak.

Ancak mağdurun ailesi, sanığın asılarak idam edilmesini ve ancak o zaman kızlarının ruhunun huzura kavuşacağını talep ediyor. Kızlarının Fayaz'la ilişkisi olmadığını öne süren yetkililer, sanığın Neha'yı teklifini reddettiği için bıçakladığını söyledi.

18 Nisan'da meydana gelen olayla ilgili olarak tutuklanan Fayaz'ın idam cezası talebiyle eyaletin çeşitli yerlerinde protesto gösterileri düzenlendi.

Belediye meclis üyesinin kızının üniversite kampüsünde öldürüldüğü iddiası geniş çapta kınama ve protestolara yol açtı.

Sorun, Karnataka'da iktidardaki Kongre ile muhalefetteki BJP arasında siyasi bir kavgaya dönüştü. İktidar partisi bunu “kişisel açıdan bir olay” olarak yansıtmaya çalışırken, Safran Partisi “aşk cihadından” şüphelenerek bunun devlette “kanun ve düzenin bozulmasına” işaret ettiğini söyledi.

Neha'nın Perşembe günü BVB Koleji kampüsünde bıçaklanarak öldürüldüğü iddia edildi.

Olay yerinden kaçan zanlı Fayaz Khundunaik, daha sonra polis tarafından tutuklandı.

Neha, MCA'nın birinci sınıf öğrencisiydi ve Fayaz da onun eski sınıf arkadaşıydı.

Kıdemli bir polis memuruna göre Fayaz'ın kendisini birçok kez bıçakladığı iddia edildi. Sorgulama sırasında ikilinin bir ilişki içinde olduğunu ancak kadının son zamanlarda ondan uzak durduğunu iddia etti.

Memur, “Doğrulanması ve doğrulanması gerekiyor ama kendisi hemen tutuklandı” dedi. PTI AMP SDP

(Başlık dışında bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından yayınlanmıştır.)