KCR, Yeni Telangana Sekreterlik Binasının Açılışını Yaptı, Siyasi Lilliputları Hedef Aldı

Leila

Global Mod
Global Mod
KCR, Telangana’nın yeniden inşasının eyaletteki tüm gölleri canlandırmak anlamına geldiğini söyledi.


Haydarabad:

Telangana Başbakanı K Chandrasekhar Rao, bugün Haydarabad’da 28 dönümlük geniş bir alanda 265 fit yüksekliğinde ve 10,5 lakh kare üzerine inşa edilmiş yeni bir Sekreterlik binasının açılışını yaptı. Yapının açılışını yaptıktan sonra “Bugün Telangana tarihinde kırmızı bir gün” dedi.

“Yeni Sekreterliğin harika yapısı, devlet idaresinin merkez üssüdür. Harika yeni sekreterliğin açılışını yaptığım için kendimi kutsanmış ve şanslı hissediyorum” diye ekledi.

Halk arasında KCR olarak bilinen Başbakan, halkın temsilcilerinin ve tüm hükümet mekanizmasının Hindistan Anayasası Mimarının ideallerini gerçekleştirmek için çalışması amacıyla binaya BR Ambedkar’ın adının verildiğini söyledi.

Kendisini eleştirenleri eleştiren KCR, “Bazı Siyasi Lilliputs düşmanları, eski binayı aynı yerde yıkarak yeni Sekreterliğin inşasına engel oluşturdu” dedi. “Telangana’nın yeniden inşası, bölünmemiş Andhra Pradesh’teki dikkat eksikliği nedeniyle eyaletteki kuru kalan tüm göllerin yeniden canlandırılması anlamına geliyor” diye ekledi.

Sabah 6’dan itibaren bir ‘Sudarsana Yagam’ gerçekleştirildi ve Bay Rao, ritüeller 13.30 civarında sona erdikten sonra yeni inşa edilen binanın altıncı katındaki odasına girdi. Eyalet hükümetinin bakanları da kendi odalarını işgal ettiler.

bkhb054o


Yeni inşa edilen binada KCR.


Bölünmemiş Andhra Pradesh döneminde inşa edilen eski Sekreterlik kompleksinin yetersizlikleri göz önüne alındığında, hükümet tarafından atanan bir uzman komitesi yeni bir binanın inşasını destekledi.

Baş Bakan, 27 Haziran 2019’da Sekretarya’nın inşası için temeli attı, ancak çalışmalar sadece Ocak 2021’de başladı, covid-19 salgını, mahkeme davaları ve diğer konular nedeniyle ertelendi.

Telangana Yasama İşleri ve Konut Bakanı Vemula Prashant Reddy, yeni Sekreterliğin işlerin tamamlanmasını ve bakanlar, sekreterler ve yetkililer arasındaki koordinasyonu hızlandıracağını söylemişti.

“Eski sekreterliğin 70 yıllık, birkaçının 40 yıllık, bazılarının da 20 yıl önce yapılmış blokları vardı, eski ve düzensiz görünüyor. Bakanlar, sekreterler ve diğer memurlar farklı bloklarda oturuyorlardı. uzun ve zorlu bir ilişki üzerinde çalışın,” dedi Bay Reddy.

Yeni Sekreterliğin kubbeleri, Nizamabad’daki Kakatiya dönemine ait Neelakanteswara Swamy tapınağının stillerinde, Telangana’daki Wanaparthy ‘Samsthanam’ kraliyet saraylarının tasarımlarında ve Sarangpur, Gujarat’taki Hanuman tapınağının modelinde inşa edildi. bir hükümet açıklamasına göre.
 
Üst