KCR’nin Kızı K Kavitha, İçki Politikası Davasında Sorgulamanın Ertelenmesini İstiyor

Leila

Global Mod
Global Mod
Yeni Delhi:

Telangana Eyalet Başbakanı K. Chandrashekar Rao’nun kızı K. Kavitha, İcra Müdürlüğü’ne yazdığı bir mektupta, içki dolandırıcılığı iddiasıyla yargılandığı davadaki ifadesinin ertelenmesini talep etti. Yaptığı açıklamada, 11 Mart’ta teşkilatın huzuruna çıkacağını söyledi. “Bu konuda tam işbirliğimden emin olabilirsiniz” dedi.

Bayan Kavitha, sorgusunun ertelenmesi yönündeki önceki taahhütlerini aktardı. Yarın, Delhi’deki Jantar Mantar’da Kadınların Ayrılma Yasa Tasarısı ile ilgili bir gösteriye katılması bekleniyor.

“Sorumlu bir Hint vatandaşı olarak ve bu ulusun bir kadını olarak kanunlar tarafından sağlanan haklarımı kullanmak istiyorum. Ayrıca, neden bu kadar kısa sürede çağrıldığımı anlayamıyorum. Belli siyasi saikler var gibi görünüyor. Soruşturma adına maskeleniyorlar” dedi.

Bharat Rashtra Samithi lideri, 12 Aralık’ta Haydarabad’daki Merkez Soruşturma Bürosu tarafından yedi saatten fazla sorgulandı.

CBI, içki şirketlerinin, “Güney Karteli” adını verdiği bir içki lobisi tarafından 30 Rs tutarında komisyon ödenen Delhi’nin 2021 tüketim vergisi politikasının çerçevelenmesine dahil olduğunu iddia ediyor.

Merkezi Soruşturma Ajansları, Kavitha’nın Aam Aadmi Partisi lideri Manish Sisodia’nın tutuklandığı Delhi’nin şu anda geri çekilmiş içki politikasındaki komisyonlardan yararlanan “Güney Karteli”nin bir parçası olduğunu iddia etti.

Hindistan haber ajansı Press Trust’ın kaynaklara dayandırdığı haberine göre, o, “Güney Karteli”nin solisti olduğu iddia edilen Haydarabad merkezli iş adamı Arun Ramchandran Pillai ile bu hafta başında Tutuklama Dairesi tarafından tutuklanmak üzere çağrıldı. . Bayan Kavitha’nın eski muhasebecisi olayla ilgili olarak tutuklandı.

Eyalet BJP’si, Bayan Kavitha’yı sorgulamaktan kaçmakla suçladı.

BJP Milletvekili “Aap kronolojisi Samjiye (lütfen kronolojiyi anlayın)… KCR hükümetinin 2014-2018 yılları arasında kabinesinde tek bir kadın bile yoktu, o zamanlar Nizamabad’dan milletvekili olan Bayan Kavitha’nın partideki hegemonyasının bariz nedenlerinden dolayı,” dedi BJP Milletvekili Arvind Dharampuri tweet attı.

Aap kronolojisi Samjiye…

KCR hükümeti 2014-2018 yılları arasında kabinesinde, o zamanlar Nizamabad milletvekili olan Bayan Kavitha’nın partideki hegemonyasının bariz nedenlerinden dolayı tek bir kadın bile yoktu.

kaybettikten sonra @BJP4Hindistan 2019 Genel Seçimlerinde aday, ardından MLC oluyor… https://t.co/GbxyL1sTD9pic.twitter.com/uNBC0c9e0D

— Arvind Dharmapuri (@Arvindharmapuri) 8 Mart 2023
“2019 Genel Seçimlerinde @BJP4India adayını kaybettikten, ardından Kayırmacılık kotasında MLC haline geldikten ve şimdi #DelhiLiquorScam’de kilit bir komplocu olarak geliştikten sonra, Kadınların Ayrılması yasası için savaşma konusundaki ani tezahürü, insanların dikkatini başka yöne çekmeye yönelik beyhude girişiminden başka bir şey değil.” tweet’e eklendi.

“Topluluğunuz Telangana nüfusunun %1’inden fazlasını temsil etmiyor, ancak Telangana kabinesinin %22’sinden fazlasını temsil ediyor. Kadınları Koruma Yasa Tasarısı konusundaki saçma ajitasyonunuza küçücük bir kutsallık kazandırmak için babanızı kabinesinde %33 kadın barındırmaya lütfen ikna edin.” Milletvekilinden ikinci bir tweet.


Günün Öne Çıkan VideosuHoli’yi Kutlamak İçin Gujarat’ın Salangpur Hanuman Tapınağında Binlerce Kişi
 
Üst