Kızları 30 Yıl Önce Öldü. Şimdi Ona Damat Arıyorlar

Leila

Global Mod
Global Mod
Kızın anne ve babası bir gazetede ilan yayınladı (Temsili)


Mangalore, Karnataka:

Otuz yıl önce vefat eden bir kadın için damat arayan yakın tarihli bir gazete ilanı, Dakshina Kannada bölgesindeki kasabada konuşulan konu haline geldi.

Dakshina Kannada bölgesindeki Puttur'da yaşayan bir aileden gelen alışılmadık reklam, ölen kızları için evlilik ayarlamayı amaçlıyor ve onun öbür dünyadaki bekar durumunun devam eden talihsizliklere yol açabileceğine inanıyor.

Otuz yıl önce, küçük kızları öldüğünde aileyi bir trajedi sarstı. O zamandan beri beklenmedik zorluklarla karşılaştılar.

Büyüklerden rehberlik isteyen onlara, sorunlarının temelinde ölen kızlarının huzursuz ruhunun olabileceği söylendi.

Aile, onun ruhuna huzur getirmek için onun için bir evlilik düzenlemeye karar verdi; bu, benzersiz ve dokunaklı bir girişimdi.

30 yıl önce ölen birine damat bulmak isteyen anne ve baba, ilçede çok okunan bir gazeteye ilan verdi.

İlanda şunlar yazıyor: “30 yıl önce vefat etmiş bir gelin için 30 yıl önce vefat etmiş damat aranıyor. Lütfen Pretha Maduve (ruhların evliliği) ayarlamak için numarayı arayın.” Kalbi kırık ebeveynler, akraba ve arkadaşların yoğun çabalarına rağmen, aynı yaş ve kasttan uygun bir ölü damat bulmanın zor olduğunu söylüyor.

Bu alışılmadık uygulama, Karnataka'nın üç kıyı bölgesine ve yerel Tulu lehçesinin konuşulduğu Kerala'daki komşu Kasargod bölgesinin bir kısmına yayılan Tulunadu'da uzun süredir devam eden bir geleneğin altını çiziyor.

Bu bölgede ölen kişiler için evlilik ayarlamanın derin bir duygusal önemi var.

Tuluva folklor uzmanlarına göre ölenler ailelerine bağlı kalıyor, onların sevinçlerini ve üzüntülerini paylaşıyorlar. Sonuç olarak, 'Vaikunta Samaradhane' ve 'Pinda Pradana' gibi ritüellerden, yiyecek ikramları ve ölen ruhlar için evlilik düzenlemeleri lehine kaçınılıyor.

(Başlık dışında bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından yayınlanmıştır.)
 
Üst