Kral Charles Taç Giyme Töreni: Genç İngiliz Kızılderilileri Ne Diyor?

Leila

Global Mod
Global Mod
Kral Charles, 6 Mayıs’ta Westminster Abbey’de taç giyecek.

Kral Charles, Eylül ayında annesi Kraliçe Elizabeth’in ölümü üzerine Birleşik Krallık ve diğer 14 krallığın hükümdarı olduktan sonra, 6 Mayıs Cumartesi günü Westminster Abbey’de ihtişamlı, gösterişli ve kutsal dini anlamlarla dolu bir törenle taç giyecek. . 70 uzun yılın ardından düzenlenen görkemli bir törenle 74 yaşındaki hükümdarın resmi olarak tacını giyeceği taç giyme töreni hafta sonu boyunca ülke çapında geçit törenleri de dahil olmak üzere kutlamalar yapılacak.

Etkinliğin organizatörleri, taç giyme törenini izleyen insanların, Kral ve varislerine bağlılık yemini etmek için “milyonlarca kişilik bir koroya” katılmaya davet edileceğini söyledi. Birleşik Krallık’taki ve yurtdışındaki insanlar, “Majestelerine, varislerinize ve haleflerinize yasaya göre gerçek bağlılık göstereceğime yemin ederim. Öyleyse Tanrı bana yardım etsin” sözlerini söylemeye davet edilecek.

Bununla birlikte, İngiliz Kızılderililerinin aynı bakış açısına sahip farklı bir bakış açısı var. “Bence İngiltere’de hava oldukça karışık. Kraliçe öldüğünden beri monarşiye karşı karışık bir tepki oluştu. Şahsen, ülkeyi birleştirmek için iyi bir iş çıkardıklarını düşünüyorum. İnsanlar farklı siyasi görüşlere göre bölünebilir ama aynı zamanda bir arada kalabilirler.” onları bir araya getirin” dedi bir kullanıcı.

“Rehin alacağımı sanmıyorum. Nedenim veraset sırasını içeriyor. Bugün için imzalayabilirim ama gelecekte değil” diye devam etti.

Kraliçe ile Bristol Üniversitesi’nde öğrenciyken tanışan başka bir kişi, Priya, taahhüdün isteğe bağlı olduğunu ve bir emir olmadığını söyledi. “Uygulama seçeneğine sahip olduğumuz demokratik bir ülkede bulunuyoruz. Bu aynı zamanda, tarihsel olarak Lordlar Kamarası ve Kraliyetlerin hükümdara söz verdiği feodal bir zihniyetten geliyor. Çok eleştiri alsa da kapsayıcı olarak da görülebilir.”

Geçtiğimiz günlerde Kral Charles ile görüşen Pranav, iki günlük taç giyme töreninin ülkeyi birleştireceğini belirtti. Sözü de kendisinin alacağını sözlerine ekledi. “Monarşinin yaptığı çok şey var ve bu çok destekleyici ama yapmaları gereken çok şey var. Monarşinin popülaritesi 18 ila 25 yaş grubu arasında tüm zamanların en düşük seviyesinde. Aktif ve proaktif adımlara ihtiyaç var. ilgili kalabilmeleri için alınmalıdır.”