Kraliçe Camilla, Kral Charles'ın Durumunun Son Derece İyi Olduğunu Söyledi

Leila

Global Mod
Global Mod
Eşi Kraliçe Camilla Perşembe günü yaptığı açıklamada, İngiltere Kralı Charles'ın durumunun “son derece iyi” olduğunu söyledi.


Londra:

Eşi Kraliçe Camilla Perşembe günü yaptığı açıklamada, 75 yaşındaki krala kanser teşhisi konulduğundan bu yana ilk kez halka açık bir toplantıda konuşan Britanya Kralı Charles'ın durumunun “son derece iyi” olduğunu söyledi.

İngiltere'nin güneyindeki Salisbury Katedrali'nde düzenlenen bir yardım konserinde iyi dileklerde bulunan bir kişiyle konuşan Camilla, Charles'ın halktan gelen destek mesajlarından etkilendiğini söyledi.

“Bu koşullar altında son derece iyi durumda” dedi. “Halkın her yerden gönderdiği mektuplardan ve mesajlardan çok etkilendi. Bu çok sevindirici.”

Charles'ın oğlu ve tahtın varisi Prens William, Çarşamba günü İngiliz kamuoyuna hem babası hem de son ameliyatının ardından eşi Kate hakkında verdikleri nazik mesajlardan dolayı teşekkür etti.

42 yaşındaki Kate, 16 Ocak'ta planlı karın ameliyatı geçirdi ve ardından iyileşmek için iki hafta hastanede kaldı.

O zamandan bu yana Charles, Buckingham Sarayı'nın Pazartesi günü yaptığı açıklamada, hükümdar üzerinde yapılan müteakip testlerin onun bir tür kansere sahip olduğunu ortaya çıkardığını duyurmasından önce, prostat büyümesi nedeniyle tedavi görüyordu.

Kralın ayakta tedavi görmek için kamu görevlerini ertelediği ve Kate'in Paskalya sonrasına kadar görevlere dönmesinin beklenmediği bir ortamda, monarşinin kamusal yüzünü gösterme sorumluluğu geri kalan kraliyet mensuplarına, özellikle de William ve Camilla'ya düşüyor.

(Başlık dışında bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından yayınlanmıştır.)
 
Üst