Ludhiana Fabrikasında Gaz Sızıntısı Sonrası Ölen 11 Kişi Arasında 10 ve 13 Yaşlarındaki Erkek Çocuklar

Leila

Global Mod
Global Mod
Acil öncelik, yoğun nüfuslu bölgenin boşaltılmasıdır.


Yeni Delhi:

Pencap’ın Ludhiana eyaletinin Giaspura bölgesindeki bir fabrikada meydana gelen gaz sızıntısı olayı nedeniyle 11 kişi bilincini kaybederek hayatını kaybetti. Polis, rahatsızlanan 4 kişinin daha hastanede tedavi altına alındığını bildirdi. Olay yerine sağlık ekipleri sevk edilirken, sağlık ekipleri, ambulans ve itfaiye ekipleri de olay yerine sevk edildi. Ulusal Afet Müdahale Gücü’nün (NDRF) 50 kişilik bir ekibi de bölgeye ulaştı. Etkilenen bölge kordon altına alındı.

Polis, ölülerin beş kadın ve altı erkekten oluştuğunu söyledi. Polis, olayda hayatını kaybeden 11 kişi arasında 10 ve 13 yaşlarında iki erkek çocuğun olduğunu söyledi.

Ludhiana Alt Bölüm Sulh Hakimi Swati Tiwana, ANI’ye “Kesinlikle bir gaz sızıntısı vakası. Ulusal Afet Müdahale Gücü (NDRF) ekibi insanları tahliye etmek için olay yerinde hazır bulunuyor ve kurtarma operasyonunu yürütecek” dedi. Gazın doğası ve kaynakları henüz bilinmiyor ve NDRF ekibi bunu araştıracak” dedi.

Tiwana, acil önceliğin yoğun nüfuslu bölgeyi boşaltmak olduğunu da sözlerine ekledi.

“Şu ana kadar 11 ölüm doğrulandı… Büyük olasılıkla, meydana gelen bir miktar gaz kirliliği var… Rögar deliklerinde bazı kimyasalların metan ile reaksiyona girmesi oldukça muhtemel… Tüm bunlar doğrulanıyor. NDRF geri alınıyor Numuneler,” haber ajansı ANI, Ludhiana Komiser Yardımcısı Surabhi Malik’ten alıntı yaptı.

Başbakan Bhagwant Mann, mümkün olan tüm yardımın sağlandığını ve daha fazla detayın yakında paylaşılacağını söyledi.

Punjabi’de “Ludhiana’nın Giaspura bölgesindeki bir fabrikada meydana gelen gaz sızıntısı olayı çok üzücü. Polis, hükümet ve NDRF ekipleri olay yerinde hazır bulunuyor. Mümkün olan her türlü yardım sağlanıyor. Geri kalan detaylar yakında.” .

ਲੁਧਿਆਣਾ ਦੇ ਗਿਆਸਪੁਰਾ ਇਲਾਕੇ ਵਿੱਚ ਫ਼ੈਕਟਰੀ ਦੀ ਗੈਸ ਲੀਕ ਦੀ ਘਟਨਾ ਬੇਹੱਦ ਦੁੱਖਦਾਇਕ ਹੈ..ਪੁਲਿਸ, ਪੑਸ਼ਾਸਨ ਅ NDRF ਟੀਮਾਂ ਮੌਕੇ ‘ਤੇ ਮੌਜੂਦ ਹਨ ..ਹਰ ਸੰਭਵ ਮਦਦ ਪਹੁੰਚਾਈ ਜਾ ਰਹੀ ਹੈ..ਬਾਕੀ ਵੇਰਵੇ ਜਲਦੀ..

– Bhagwant Adam (@BhagwantMann) 30 Nisan 2023
 
Üst