Napoli’nin Fenerbahçe’den Kim Min-Jae ısrarı sürüyor!

bencede

New member
Napoli’nin Fenerbahçe ’nin Güney Koreli stoperi Min Jae Kim için ısrarı devam ediyor. Elif Elmas’ın transferinde başrolü oynayan Napoli Sportif Yöneticisi Cristiano Giuntoli, Güney Koreli stoper Min Jae Kim’in transferi için de sarı lacivertli idareye temasa geçti.

İtalyan takımı deneyimli futbolcu için sarı lacivertli kulübe devre içinde 8 milyon Euro bonservis bedeli teklif etmiş, idarenin bu teklifi geri çevirmesi üzerine teklifi 12 milyon Euro’ya çıkarmıştı. Lakin Fenerbahçe idaresi yapılan yüzde 50’lik artışa karşın ikinci teklifi de geri çevirdi.

15 MİLYON EURO ÖNERMESİ BEKLENİYOR

Hürriyet’in haberine nazaran Senegalli stoper Kalidou Koulibaly’yi dönem sonunda yüksek bonservis bedeliyle satmayı planlayan Napoli bu oyuncunun Min Jae Kim ile doldurmak istiyor. Napoli Sportif Yöneticisi Cristiano Giuntoli dönem sonunda bir defa daha için İstanbul’a gelerek sarı lacivertli yöneticilerle masaya oturacak. Fenerbahçe ise hür kalma bedeli 23 milyon Euro olan Kim’i bu sayının bu sayının aşağısına satmayı düşünmüyor. Napoli’nin ise Güney Koreli futbolcu için 15 milyon Euro bonservis bedelini gözden çıkardığı açıklandı.

KARARI EKİBİN YENİ HOCASI VERECEK

Güney Koreli stoper Min Jae Kim ile ilgili son sonucu Yeni Teknik Yönetici karar verecek. Min Jae Kim bu dönem sarı lacivertli forma ile 23’ü Harika Lig , 6’sı UEFA Avrupa Ligi, 1’i UEFA Konferans Ligi ve 1’i de Ziraat Türkiye Kupası olmak üzere 31 resmi müsabakada forma giydi. 25 yaşındaki Güney Koreli futbolcu çabucak hemen skor olarak gruba katkı veremedi. Fenerbahçe’nin 3 milyon Euro bonservisle takımına kattığı deneyimli futbolcunun transfermarkt bilgilerine göre şu anki piyasa kıymeti ise 9 milyon Euro civarında.

“TARAFTARA HAYAL KIRIKLIĞI YAŞATMAK İSTEMİYORUM”

Min Jae Kim, Türkiye ve İstanbul’a fazlaca kolay ahenk sağladığını söz etti. İstanbul’da zorlandığım bir şeyin muhakkak olmadığını tabir eden Kim kulübün youtube kanalına şunları söylemiş oldu:

“Yemekler konusunda da epeyce rahatım. Her şey epeyce lezzetli. Gelir gelmez her şeye epeyce çabuk adapte oldum. Öbür oyuncular da hepsi bana fazlaca düzgün davranıyor, onlarla epey hoş anlaştık. Kadro arkadaşlarımla âlâ arkadaş oldu. Türkleri hayli seviyorum.

Taraftarların gösterdiği sevgi için fazlaca minnettarım doğal ki. Gururlanıyorum ve onların sevgisini boşa çıkarmamak için daha fazla ne yapabilirim diye daima düşünüyorum. Onları hayal kırıklığına uğratmak istemiyorum. Onlar için yapabileceğim en düzgün şey, düzgün Futbol oynamak. Bu yüzden epey çalışıyorum, elimden geleni yapıyorum. Olağan ki yanlışlarım oluyor, fakat elimden gelenin en düzgününü yapmaya çalışıyorum”