Nearshore, yatırım ve stratejinin kritik yolu

Leila

Global Mod
Global Mod
Üç Aylık Devlet Ekonomik Faaliyet Göstergesi (ITAEE) 2023'te Baja California'nın imalat endüstrilerinde %3,6'lık bir artış bildirmesine rağmen, kıyıya yakınMaquiladoras'ın ve diğer imalat operasyonlarının gelişiyle birlikte söz konusu sınır devletinin bu olguyu en az elli yıldır zaten deneyimlediği yadsınamaz bir gerçektir.

Bugün, sanayinin talebi ve profesyonelleşmesi, Maliye Bakanlığı'na göre bu endüstriyel HUB'ı %1'den daha az endüstriyel alan kullanılabilirliğine sahip bir merkeze dönüştürdü; ve en düşük işsizlik oranlarından biriyle, en iyi yetenekler için rekabeti teşvik ediyor – ki bu mevcut olsa da – yeterli değil, bu nedenle ciro seviyeleri yüksek ve şirketler içinde üniversite programları gibi stratejilerin uygulanması ve Uzmanlaşmış yeteneklerin elde tutulması için mesleki gelişimin açık yolu.

Bu senaryo, Chihuahua ve Coahuila gibi diğer eyaletlerde gözlemlenebilecek olanlardan ne tuhaf ne de farklı. kıyıya yakın Pandemi sonrası yeni operasyonlarla birlikte sürekli yatırım olgusunu da yaşıyorlar; Yani Nuevo León, açıklanan yatırımlar nedeniyle medyanın ilgisini daha fazla çekse de, bu eyaletler farklı endüstrilere yönelik operasyonların düzeyi nedeniyle doğal bir büyüme yaşadılar. Bu, son yıllarda Meksika'daki doğrudan yatırımlardaki artışın da gösterdiği gibi, şirketlerin Meksika'daki kurulu kapasitelerini genişletmek için yatırım yapmaya devam ettikleri anlamına geliyor.

Bu nedenle imalat katkısının yüzdesini artırma fırsatı devam ediyor ve Çin'in de katkı sağladığını gördüğümüzde %28,14 Küresel üretimin %1,8'inin Meksika'da olduğu sorusunu kendimize sormak istiyoruz. Katılımımızı artırmak için ne yapabiliriz? Zorluklar ve Fırsatlar?

En önemli zorluklardan biri kıyıya yakın operasyon için gerekli kaynaklara erişimin yanı sıra lojistik hususları da ele alma ihtiyacıdır. Ticari akışı kolaylaştırmak ve tedarik zincirindeki olası darboğazları azaltmak, enerji veya diğer kaynak gibi unsurların eksikliği nedeniyle hizmet kesintisi yaşanmamasını sağlamak için iletişim altyapısına, birincil hizmetlere ve ulaşıma yatırım yapmak zorunludur. Bu anlamda Meksika'da yatırım yapmanın zamanı geldi.

2024 yılı, bu konsepti kolaylaştırmak ve somut ve gerçek bir şeye dönüştürmek için daha fazla bütçe uygulamasının gerçekleştirileceği bir yıl olarak ortaya çıkıyor. Şimdi yapılan bu yatırım gelecekte fayda elde etmek için çok önemli olacak. Örneğin, Ekonomi Bakanlığı portalına göre Ocak-Eylül 2023 döneminde Baja California'daki doğrudan yabancı yatırım 1.190 milyon dolara ulaştı.

Lojistik operatörleri: temel bir rol


Başarısını sağlamak için kıyıya yakınTedarik zinciri akışının tamamının gözden geçirilmesi, kritik noktaların veya alanların belirlenerek şirketlere esneklik sağlanması büyük önem taşıyor.

Yakın kıyıya yanaşma

ve iş esnekliğiÜreticinin bakış açısına göre, kıyıya yakın Operasyon ve üretimi optimize etmeyi amaçlayan bir esneklik stratejisi olarak sunulmaktadır. Ancak daha iyi sonuçlar elde etmek için büyük satış pazarlarına daha yakın birden fazla başlangıç noktasına yatırım yapmak önemlidir. çok yönlü kaynak kullanımısektördeki müşterilerin, son müşterilerinin ihtiyaçlarını daha iyi karşılamak için daha dayanıklı, sağlam ve esnek tedarik zincirleri oluşturmalarına yardımcı olur.

Bu operasyonların yakınlaştırılması, daha kısa tepki sürelerine, daha çevik envanter modellerine ve işletme sermayesinin daha verimli yönetimine olanak tanır. Bu strateji aynı zamanda üretim süreçlerini çeşitlendirmenin kapısını da açarak değişen pazar koşullarına uyum sağlamak için daha fazla esneklik sağlıyor.

Lojistik operasyonunda çapraz bir sütun olan teknoloji


Meksika önemli zorlukları olan bir ülke olmasına rağmen tatmin edici hizmeti destekleyen çeşitli ulaşım teknolojilerine de sahiptir; Pandemi sürecinde şirketler teknolojiye yatırım yapmanın önemini fark etti. En son yaptığı çalışmada KPMG danışmanlık firması “Meksika ve Orta Amerika 2023'te inovasyon panoraması” teknolojinin %80 etkisini tanımlar Veri analizi Meksika’yı %52 ile Yapay Zeka takip ediyor. Bunu akılda tutarak, taşımacılık hizmetini ve dağıtım zincirinin verimliliğini daha da geliştirmek için yeni teknolojileri entegre etmeye devam etmek zorunludur.
 
Üst