Neeraj Chopra 2023 Doha Diamond League’de 88.67m Atışla Birinci Oldu

Leila

Global Mod
Global Mod
Neeraj Chopra iş başında© AFP


Olimpiyat şampiyonu cirit atıcı Neeraj Chopra, Elmas Ligi şampiyonluk savunmasına Cuma günü buradaki sezon açılış ayağında dünya lideri ve kariyerinde en iyi dördüncü eforuyla rahat bir galibiyetle başladı. Geçen Eylül ayında İsviçre’de 2022 Elmas Ligi Finali kupasını cebe atan 25 yaşındaki Chopra, sezona şık bir başlangıç yapmak için yıldızlarla dolu bir sahayı 88,67m’lik en iyi atışla yendi. Chopra, kendisini yığının tepesinde konumlandırmak için kariyerindeki en iyi dördüncü çabası olan 88.67m’lik dünya lideri bir atışla ilk denemesinde ipleri kendi başına vurdu. Katar Spor Kulübü’ndeki ikinci görünümünde etkinliği kazanmak için liderliği sonuna kadar sürdürdü.

2018’de burada ilk kez göründüğünde dördüncü olmuştu.

Çek Cumhuriyeti’nden gümüş madalya sahibi Jakub Vadlejch, 88.63m’lik ikinci raund atışıyla Chopra’nın en iyi hedefine ıstırap verici bir şekilde yaklaştı ve Kızılderili’nin eforunun dört santimetre gerisinde kaldı.

Vadlejch ayrıca Tokyo Olimpiyatlarında gümüş madalya kazanmıştı. Ayrıca geçen yıl Doha Elmas Ligi’nde 90.88m atışla gümüş madalya kazanmıştı.

Geçen yıl buradaki etkinliği 93.07m’lik canavar atışıyla kazanan son dünya şampiyonu Anderson Peters, 85.88m’lik mütevazı bir en iyi atışla üçüncü oldu.

Kişisel rekoru 89.94m olan Chopra, ilk denemesindeki tempoyu sürdüremedi çünkü mızrağı sadece 86.04m’ye ve ardından 85.47m’ye gönderip dördüncü atışta faul yaptı. Beşinci ve altıncı denemelerinde 84.37m ve 85.62m başardı.

(Bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak yayından otomatik olarak oluşturulmuştur.)


Bu yazıda bahsedilen konular
 
Üst