“O Kaptan”: Mumbai Kızılderilileri Antrenörünün IPL 2023’te Rohit Sharma’yı Dinlendirmeye Açık Sözle Yaklaşımı

Leila

Global Mod
Global Mod
Mumbai Kızılderilileri baş antrenörü Mark Boucher Çarşamba günü yaptığı açıklamada, kaptanın sopayla form bulması koşuluyla, IPL’nin lig aşamasında Rohit Sharma’yı dinlendirmekte sorun yaşamayacağını söyledi. Mumbai Kızılderilileri, geçen yıl 10 takımlı IPL’yi son olarak bitirdiklerinde kötü bir gösteriden sonra geri dönüş için çaresiz kalacaklar. Mumbai Kızılderilileri, IPL 2023 sezonuna 2 Nisan’da Royal Challengers Bangalore ile oynadıkları bir deplasman karşılaşmasıyla başlarken, oyuncuların iş yükü yönetimine ve özellikle de bu yıl 50’den fazla Dünya Kupası’nda Hindistan’a liderlik edecek olan Rohit’e odaklanılacak. Ekim-Kasım aylarında. Sharma, lig turundaki birkaç IPL maçında arka koltuğa oturup dinlenmeye açık olup olmadığı sorulduğunda, sorunun eski Güney Afrikalı kaleci ve teknik direktör Boucher tarafından yanıtlanmasını tercih etti.

“Rohit’in dinlenmesi konusunda kaptan o. Umarım bir çeşit forma girer ve umarım dinlenmek istemez, ancak durum ne olursa olsun uyum sağlayacağız, ”dedi Boucher, Bombay Kızılderililerinin buradaki turnuva öncesi basın toplantısında medyaya.

Rohit, geçen sezon da sopayla unutulmaz bir çıkış yaptı ve 14 maçta 19.14’te yarım asır olmadan sadece 268 koşu yaptı. “Bir kaptan ve bir oyuncu olarak ondan en iyi şekilde yararlanabilirsem, bu harika olacak ve bu, bir veya iki maç dinlenmek isterse, bunu yapacağım anlamına gelir. Sorun değil,” diye ekledi Boucher.

Rohit, bu IPL’den uygulanan yeni etkili oyuncu kuralı hakkında, bunun çok yönlü bir oyuncunun rolünü reddetmediğini veya azaltmadığını söyledi.

“Çok yönlü bir oyuncuyu etkileyip etkilemeyeceğini bilmiyorum çünkü çok yönlü bir oyuncu her zaman çok yönlü olacaktır. Oyunun hangi aşamasında olursa olsun, onu istediğiniz zaman bowling oynama veya istediğiniz zaman vuruş yapma seçeneğiniz vardır.

Sharma, “Bu oyuncuyla, her zaman bu boşluğu doldurabilirsiniz, belki onu beşinci veya altıncı bowling oyuncusu veya ekstra daha iyi olarak oynayabilirsiniz,” dedi.

“Geriye dönüp baktığınızda bunu söyleyebilirsiniz, ancak yine de en iyi oyuncularınızı parka koymak istiyorsanız, bunda küçük bir fark olabilir, ancak çok yönlü bir oyuncuya sahip olmak açısından bunun çok fazla etkileyeceğini düşünmüyorum.” Takımınızda olsun ya da olmasın, ”diye ekledi Sharma.


Bu yazıda bahsedilen konular
 
Üst