Probe Agency, Unitech Davasına Bağlı 245 Crore Değerinde Gurugram Arazisini Aldı

Leila

Global Mod
Global Mod
Açıklamada, ED’nin bu arazi parsellerinin “fiziksel mülkiyetini” aldığı belirtildi.


Yeni Delhi:

İcra Müdürlüğü (ED) Pazartesi günü yaptığı açıklamada, emlak firması Unitech ve destekçilerine yönelik kara para aklama soruşturmasıyla bağlantılı olarak Haryana’nın Gurugram’ında 245 Rs değerinde 15 arazi parselinin “mülkiyetini” aldığını söyledi.

Ajanstan yapılan açıklamada, arazilerin Unitech’in bir benami grubu olan Trikar Group’a ait olduğu belirtildi.

Açıklamada, ED’nin bu taşınmaz varlıkları daha önce Kara Para Aklamayı Önleme Yasası’nın (PMLA) bölümleri uyarınca haczettiği ve PMLA’nın Karar Veren Otoritesi tarafından onaylanmasının ardından, ajansın şimdi bu arazi parsellerinin “fiziksel mülkiyetini” aldığı belirtildi. .

Unitech grubuna, destekçi kardeşleri Sanjay Chandra ve Ajay Chandra’ya ve ailelerine ve diğerlerine karşı açılan kara para aklama davası, Delhi Polisinin ekonomik suçlar kanadı (EOW) tarafından kaydedilen çok sayıda FIR’den kaynaklanıyor.

Teşkilat bu davada Chandra kardeşler, Ramesh Chandra (babaları ve Unitech’in kurucusu), Preeti Chandra (Sanjay Chandra’nın karısı), Rajesh Malik (şüpheli şirket Carnoustie grubunun destekçisi) tutuklamıştı.

Bu davada acil servis tarafından toplam 1.132,55 Rs değerinde varlıkların eklenmesi ve iki suçlama belgesinin dosyalanması dışında 45 kadar arama yapıldı.

ED, “Varlıkların haczi, Carnoustie Group, Shivalik Group, Trikar Group’unkileri ve Chandras’ın paravan, benami ve kişisel şirketlerinin mülklerini vb. içerir” dedi.

()
 
Üst