Rahul Dravid, Oyuncular IPL 2024 İçin Dağılmadan Önce Yeniden Ayrılık Konuşması Yaptı

Leila

Global Mod
Global Mod
Hindistan Takımı baş antrenörü Rahul Dravid, ev sahibi ekibin 5 maçlık seride İngiltere'yi 4-1 yenmesi sırasında tutkulu bir konuşma yaptı. Dravid, ekibinin, özellikle de Dhruv Jurel, Sarfaraz Khan, Yashasvi Jaiswal vb. gençlerin sergilediği performans karşısında hayran kaldı. Dravid, Dharamsala Testi'nin bitiminden sonra yaptığı konuşmada, özellikle İngiltere gibi rakiplere karşı Test maçlarının ne kadar zorlu olabileceğini vurguladı. Ancak takımın serinin açılışını kaybetmesine rağmen zorluklara dayanmayı başardığı ve kazandığı için mutluydu.

“Sadece mücadele etmemiz gereken yerlerde kazanmamız gerekmiyor, aynı zamanda önde olduğumuz ve rakiplerin geri gelmesine izin vermediğimiz maçları da kazanmalıyız. Bunda da tebrikler, harika şeyler.

“Kazansak da kaybetsek de bu oyun bize çok şey öğretiyor. Beş Test serisi… inişler ve çıkışlar yaşayacaksınız, test edileceksiniz ve oyuncular olarak bize çok şey öğretecek” hem takım olarak, hem de insan olarak. Bunu istisnai bir şekilde başarılı bir şekilde atlattık. Hem saha içinde hem de saha dışında zorluklarla karşılaştık, ancak grup olarak tutunma şeklimiz olağanüstüydü.

“Birçok genç için başarılı olmak için birbirinize ihtiyacınız olacak. İster vurucu ister atıcı olun, başarınız diğer insanların başarısına bağlıdır. Hepiniz birbirinizin başarısına bağlısınız ve bu önemli. Tebrikler. İleriye giden genç bir grup olarak, birçoğunuzun uzun süre oynayacağını ve birbirinizi destekleyip oyuncu olarak büyümenize yardımcı olacağını umuyorum.”

Ft. Baş Antrenör Rahul Dravid ve Kaptan Rohit Sharma #TeamHindistan | #INDvENG | @ImRo45 | @IDFCFIRSTBank pic.twitter.com/VL7RZvNyAO

— BCCI (@BCCI) 10 Mart 2024
Test kriketinin önemi son birkaç haftadır haberlerde yer alıyor, özellikle de bazı oyuncuların kırmızı top yerine beyaz top etkinliklerine daha fazla ilgi göstermesinin ardından. Ancak Dravid, kişinin bu kadar uzun sınav görevlerini kazanmanın verdiği tatminin büyüleyici bir duygu olduğunu hissediyor.

“Bunun gibi serilerin kazanılması gerekiyor. Bu zor; Test kriketi bazen zor. Becerileriniz açısından zor, fiziksel ve zihinsel olarak zor. Kolay değil. Ama büyük bir memnuniyet var. Bir seriyi kazanmanın tatmini böyle, bir geriden gelip dört galibiyet alabilmek olağanüstü. İlerledikçe daha zorlu zorluklarla karşılaşacağız; büyüyüp öğrendikçe, gelişmeye devam ettiğimiz ve bir birim olarak sıkı kaldığımız sürece, daha da güçlü olacağız. tamam,” dedi baş antrenör.

“Destek ekibine teşekkür etmek ve teşekkür etmek istiyorum. Hepimiz için uzun bir sezon oldu, şu anda ara vermek üzereyiz; destek ekibine… herkese teşekkür ederim. Antrenörlerimize ve antrenörlerimize teşekkür etmek istiyorum. Arka odadaki herkese gösterdiğiniz çabalar için teşekkür ederiz. Müthiş bir profesyonel grup ve sizinle çalışmayı seviyorum arkadaşlar. İyi şanslar, gösterdiğiniz çabalar için teşekkür ederim, sahip olduklarınızla gurur duyuyorum. elde edildi.”

Hindistan kaptanı Rohit Sharma da bir konuk oyuncu olarak yer aldı ve birlik olarak birlikte çalıştıkları için herkese teşekkür etti.

Rohit, “Baskı altındayken harekete geçmemizi sağlayan ve yanıt vermek isteyen herkese teşekkür etmek istiyorum. Hepimizin düşünce sürecine bağlı kalmaması mümkün değildi. Bunun için son derece mutluyum” dedi.

Bu makalede bahsedilen konular