Smriti Irani, Mamata Banerjee'yi Sandeshkhali'ye Eleştirdi

Leila

Global Mod
Global Mod
Kalküta:

Birlik Bakanı Smriti Irani bugün Mamata Banerjee hükümetini güney Bengal'deki Sandeshkhali'deki kadınlara yönelik iddialar nedeniyle sertçe eleştirdi ve “genç Hindu evli kadınların” Trinamool Kongresi'ndeki adamların hedefi olduğunu ilan etti. Eyalet, yerel bir Trinamool liderini sistematik cinsel istismarla suçlayan kadınların iddiaları nedeniyle siyasi fırtınanın ortasında kaldı. Söz konusu kişi, yine toprak gaspıyla suçlanan Zilla Parishad üyesi Şeyh Shajahan kaçıyor. Ayrıca PDS dolandırıcılığı iddiasıyla bağlantılı olarak İcra Müdürlüğü tarafından da aranıyor.

Sundarbans'ta Bangladeş sınırına yakın bir ada olan Sandeshkhali, büyük toplantıları yasaklayan Yasaklama Emirleri altına alındı.

Bayan Irani, olayların yerel medyaya aktarılan kadın versiyonunu okurken, “Genç Hindu evli kadınların kasıtlı olarak hedef alındığını” iddia etti.

Mamata Banerjee'nin “artık adamlarının TMC ofisinde her gece tecavüze uğrayacak genç Hindu evli kadınları seçmesine izin vereceği sadece kelimelerle ifade edilemez. Biz vatandaşlar olarak sessiz seyirci olabilir miyiz?” dedi.

Son günlerde, Sandeshkhali'de sopa ve süpürgelerle silahlanmış çok sayıda kadın, Şeyh Shajahan ve “çetesinin” büyük arazileri zorla ele geçirdiğini ve buraları cinsel olarak istismar ettiğini iddia ederek protestolar düzenliyor.

Haberler tarafından doğrulanmayan ve internette geniş çapta yayılan bir Haberda bir kadın, Trinamool ofisine sürüklendiklerini, gece boyunca orada tutulduklarını ve cinsel saldırıya uğradıklarını iddia etti.

Kadınlar, geçen ay İcra Müdürlüğü'ne bağlı bir ekibin, karne dolandırıcılığı iddiasıyla bağlantılı olarak evine baskın düzenlediğinden beri kaçak olan Şeyh Shajahan'ın tutuklanmasını talep etti. Takım bir çetenin saldırısına uğradı.

Bayan Irani, ajansın polise Sandeshkhali'de meydana gelen taş atma olayında üç yetkilinin yaralandığı yönünde bir ifade verdiğini söyledi.

Bugün erken saatlerde, üst düzey BJP lideri Suvendu Adhikari ve partinin diğer milletvekillerinin bölgeyi ziyaretleri, yasaklayıcı emirleri gerekçe göstererek polis tarafından durduruldu.

Vali CV Ananda Bose daha sonra Sandeshkhali'yi ziyaret etti ve ardından “yardım etmek için elimden gelen her şeyi yapacağını” söyledi.

“Sandeshkhali'de yaşanan şok edici ve sarsıcı olayları duyduğumda Kerala ziyaretimi yarıda kestim. Sandeskhali'ye gidiyorum ve Sandeshkhali vadilerinden gelen gerçek sandesh'in (mesajın) ne olduğunu kendim görmek istiyorum” dedi. bu sabah Kalküta havaalanında.

Ziyaretini memnuniyetle karşılayan Mamata Banerjee bugün gazetecilere verdiği demeçte, “şiddetten sorumlu kişilerin mümkün olduğu kadar tutuklandığını” söyledi.

Devlet kadın komisyonunun da bölgeyi ziyaret ettiğini ve halkla görüştüğünü söyledi.