Son dakika Fenerbahçe haberi! Yeni dönemde Joachim Löw geliyor

bencede

New member
Fenerbahçe ’de lider Ali Koç’un 1 numaralı amacı Joachim Löw’ü kadronun başına getirmekti. Telefonla kurulan birinci temasın akabinde Koç, deneyimli hoca ile yüz yüze görüşmek için Almanya’ya gitti. Fakat bu görüşmede deneyimli teknik adam, daha evvelki konuşmalarda olduğu üzere, bir defa daha, “Sezon devam ederken hiç bir ekibin başına geçmem” dedi. Ali Koç, Löw’e bu mevzuda geri adım attıramayınca, yeni dönemden itibaren işbaşı yapması için pazarlıklar başladı.

El sıkıştılar

63 yaşındaki hoca, futbolun tek işvereni olarak altyapıdan transferlere kadar tüm konularda kelam sahibi olmak istediğini söylemiş oldu. Joachim Löw’ün uzun vadeli proje talebine lider Ali Koç olumlu cevap verdi. Löw’ün maddi kuralları konusunda da büyük ölçüde mutabakata varıldı. Taraflar, yapılan toplantıdan birfazlaca mevzuda el sıkışarak ayrıldı. Tarafların kısa müddette resmi duyuruyu yapmaları bekleniyor.

‘Yeni dönemi planlayacak’

Bu toplantı daha sonrası teknik adam konusunda atılacak adımlar, kulüp tarafınca şu sözlerle belirtildi: Teknik yönetici adaylarımız dönem ortasında nazaranve başlamak yerine yeni dönem prestijiyle başlamayı tercih ettiklerini bildirmişlerdir. 2022-23 döneminde ekibimizin teknik yöneticisi olarak belirleyeceğimiz ismin, bu dönem kalan kısmı de dahil olmak üzere tüm dikkati ve çalışmalarını, yeni dönem takım yapılanmamıza, uzun vadeli oluşturulacak futbol sistemimize, A takım-altyapı uyumuna tam konsantrasyon ile ağırlaşması hedeflenmektedir.
 
Üst