Sunil Gavaskar, WTC Finali İçin Hindistan’ın Wicketkeeper’ını Seçerken Büyük Sürpriz Yaptı

Leila

Global Mod
Global Mod
Sunil Gavaskar, Hindistan’ın kaleci-vurucu olarak KL Rahul oynamayı düşünmesi gerektiğini düşünüyor.© BCCI


Hindistan, 7-11 Haziran tarihleri arasında Londra’daki Oval’de oynanması planlanan zirve mücadelesinde Avustralya ile karşılaştıkları birçok sezonda ikinci kez Dünya Test Şampiyonası (WTC) finalinde oynayacak. Hindistan, Pazartesi günü dördüncü ve son testin bir çıkmazla sonuçlanmasının ardından Border-Gavaskar Trophy’de Avustralya’yı 2-1 mağlup etti. Hindistan, Avustralya karşısında üst üste dördüncü bir Test serisi galibiyeti elde etmiş olsa da, WTC finalinden önce takım yönetimi tarafından ele alınması gereken birçok sorun vardı.

Hindistan, geçen yıl korkunç bir araba kazası geçiren ve onu 2023’te gerçekleşen neredeyse her kriket etkinliğinin dışında bırakan kaleci-vurucu Rishabh Pant’ın yokluğuna hükmetti.

Pant’ın yokluğunda, KS Bharat eldivenleri takım için tuttu, ancak performansları tatmin edici olmaktan uzaktı.

Harika vurucu Sunil Gavaskar, yönetimin WTC finalinde kaleci-vurucu olarak KL Rahul oynamayı düşünmesi gerektiğini düşünüyor. Gavaskar, iddiasını daha da desteklemek için Rahul’ın 2021’deki İngiltere turu sırasındaki performanslarının altını çizdi.

“KL Rahul’u bir kaleci olarak görebilirsiniz. Oval’de (WTC finalinde) 5 veya 6 numarada vurursa, o zaman vuruşlarımız daha güçlü olacaktır. Çünkü geçen yıl İngiltere’de gerçekten iyi vuruş yaptı. Bir asırlık gol attı. Gavaskar, Sports Tak’taki bir etkileşim sırasında, “WTC finali için XI’inizi seçerken KL Rahul’u aklınızda bulundurun” dedi.

Avustralya’ya karşı yapılan ilk iki testin ardından takımdan atılan Rahul, sopayla zayıf yamasının ortasında kaptan yardımcılığından da sıyrıldı.

Günün Öne Çıkan Videosuİzleyin: Virat Kohli ve Anushka Sharma Ujjain’in Mahakal Tapınağında Dua Ediyor


Bu yazıda bahsedilen konular
 
Üst