Suryakumar Yadav “Oynamadı…”: Rahul Dravid, Star’ın ODI Mücadelelerini Açıyor

Leila

Global Mod
Global Mod
Suryakumar Yadav ve Hint kriket takımı koçu Rahul Dravid’in dosya resmi.© AFP


Baş antrenör Rahul Dravid, Avustralya’ya karşı serinin kararının arifesinde, Hint takımının oynadığı ve Dünya Kupası çekirdek takımını şimdiden 17-18 oyuncuya indirdiğini dokuz iç ODI’den çıkardıkları sonuçlardan fazlasıyla mutlu olduğunu söyledi. Hindistan, üçü Sri Lanka’ya karşı, üçü Yeni Zelanda’ya ve üçü Avustralya’ya karşı Çarşamba günü biten sekiz iç saha maçı oynayarak karar verme aşamasına giriyor.

Dünya Kupası’nı aklında tutarak dokuz ev ODI’sinde hedeflediği şeyi başardı mı? “Büyük ölçüde buna sahibiz. Yarın ne olursa olsun, bu dokuz maçın sonunda çok daha fazla netliğe sahibiz. Bu netliği geliştirmeye devam etmemiz gerekiyor.

Dravid, “Bizim için artık farklı 11 kombinasyonları oynuyoruz ve bunu Dünya Kupası’nda yapabilmek için zaman zaman farklı kombinasyonlar oynuyoruz ve Dünya Kupası’ndaki hiçbir şeye şaşırmıyoruz.” Salı günü medya mensupları.

Baş antrenör, Dünya Kupası’nda 4. sırada yer alan sakatlanmış Shreyas Iyer’in yokluğuna üzüldü. Teknik direktör aynı zamanda, T20 formatının aksine ODI sahnesini henüz ön plana çıkarmamış olan Suryakumar Yadav’a sempati duyuyordu.

“Açıkçası, Shreyas’ın sakatlanması talihsiz bir durum. Muhtemelen 4 numarada vuran ve bu pozisyonda çok zaman alan adamlardan biri. Fark ettiyseniz, pozisyonlarda insanlara takılıp kaldık. İki kişilik Bu koşuya giden yıllar, çok fazla T20 kriket oynandı ve çok fazla bir günlük kriket oynamadık ve sakatlıklar varsa ve tüm bunlar varsa, seçeneklerimiz var.”

Ama Surya’nın ilk top ördekleri Dravid’i gerçekten endişelendirmiyor mu? Hindistan, “Surya ile pek ilgilenmiyorum. Çok iyi iki topu var. Surya ile ilgili şeylerden biri, 50 üzeri oyununu öğrenmesi. T20 biraz farklı. T20’de 10 yıl IPL oynadı.” teknik direktör dedi.

“O (Surya) çok fazla T20 kriket oynadı. Çok fazla yüksek basınçlı T20 oyunu oynadı. Çok fazla T20 kriket oynamasına rağmen bence çok fazla bir günlük kriket oynamadı. İhtiyacımız var. Ona biraz zaman tanımak ve sabırlı olmak için. Kesinlikle onun olumlu tarafını görüyoruz.”


Bu yazıda bahsedilen konular
 
Üst