Transfer haberi! Hatayspor ve Alanyaspor’un Scott Arfield yarışı

bencede

New member
Orta transfer devri resmen açıldı. Biroldukca kulüp takımını yaptığı desteklerle güçlendirirken, kimi kulüpler hala transfer çalışmalarına devam ediyor. O ekiplerden ikisi, Alanyaspor ve Hatayspor, Glasgow Rangers forması giyen merkez orta alana oyuncusu Scott Arfield’ı takımına katmak için yarışıyor.

İki Akdeniz grubu de 33 yaşındaki futbolcu için görüşmelere başladı. Dönem sonunda kontratı sona erecek olan deneyimli futbolcu, İskoç kulübüyle yaptığı kontratta opsiyonu olması niçiniyle devre içinde bedelsiz olarak istediği bir kulübe gitme hakkına sahip. İki kulüp de hem bedelsiz olması, hem deneyimli olması tıpkı vakitte aradıkları isim olması niçiniyle Arfield’ı istiyor.

İskoçya’ya geri döndü

Futbol mesleğine İskoç ekibi Falfirk’te başlayan Scott Arfield, A gruba çıktıktan 3 sene daha sonra İngiliz grubu Huddersfield’e transfer oldu. Buradaki mukavelesinin sona ermesinin akabinde bir diğer İngiliz grubu Burnley’nin yolunu tuttu. 5 dönem burada forma giydikten daha sonra bir daha İskoçya’ya dönerek Glasgow Rangers’la 4 yıllık kontrat imzaladı.

İskoç asıllı Kanadalı futbolcu ayrıyeten Kanada Ulusal Kadrosu ile 19 kere alanda yer aldı. Bu müsabakalarda Arfield 2 de gol kaydetti.

Bu dönem Glasgow formasıyla 24 maça çıkan Scott Arfield, 3 gol kaydetti.
 
Üst