Twitter’da Haber Okumak İster misiniz? Gelecek Aydan İtibaren Ödemeniz Gerekebilir

Leila

Global Mod
Global Mod
Elon Musk, hareketin medya kuruluşları ve halk (temsili) için büyük bir kazan-kazan olacağını söyledi.


Elon Musk Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Twitter’ın medya yayıncılarının kullanıcılardan gelecek aydan itibaren makalelerini okumaları için ücret almalarına izin vereceğini söyledi.

Musk, Ekim ayında devraldığı platformun operasyonlarında yaptığı son ince ayarda, kullanıcıların “makale bazında” ücretlendirileceğini ve aylık abonelik için kaydolmazlarsa daha fazla ödeme yapacaklarını söyledi.

Twitter Blue’ya abone olmayan çoğu doğrulanmış profil için ‘mavi işareti’ kısa süre önce kaldıran teknoloji milyarderi, “Önümüzdeki ay kullanıma sunulacak olan bu platform, medya yayıncılarının kullanıcılardan tek bir tıklamayla makale başına ücret almasına olanak tanıyacak” dedi. programlar.

Önümüzdeki ay kullanıma sunulacak olan bu platform, medya yayıncılarının kullanıcılardan tek bir tıklamayla makale başına ücret almasına olanak tanıyacak.

Bu, aylık abonelik için kaydolmayan kullanıcıların, ara sıra bir makale okumak istediklerinde makale başına daha yüksek bir fiyat ödemelerini sağlar.…

— Elon Musk (@elonmusk) 29 Nisan 2023
“Bu, aylık aboneliğe kaydolmayan kullanıcıların ara sıra bir makale okumak istediklerinde makale başına daha yüksek bir fiyat ödemelerini sağlıyor. Hem medya kuruluşları hem de halk için büyük bir kazan-kazan olmalı” diye ekledi.

Birkaç medya yayıncısı, abonelik tabanlı içerik için web sitelerinde zaten bir ödeme duvarı kullanıyor.

Musk daha önce Twitter’ın haber için eski medyaya rakip olduğunu söylemiş ve platformla çalışmak isteyen yayıncılar için bir ödeme duvarını devre dışı bırakacağını ima etmişti.

“Twitter sinyal-gürültü oranını ne kadar geliştirirse, geleneksel haberler o kadar az alakalı hale gelir” demişti.

Günün erken saatlerinde Twitter, içerik oluşturucuların da platformdaki içeriklerinden para kazanabileceğini duyurdu.

Musk, “Dünyanın dört bir yanındaki içerik yaratıcılarını yakın ve uzak yerlerde destekleyin! Birçoğu için bu, hayati bir gelir kaynağını temsil ediyor ve sizin için harika içerik oluşturmaya daha fazla zaman ayırmalarını sağlıyor” dedi.

“Tüm gelirler içerik oluşturuculara gidiyor, hiçbir şey tutmuyoruz” diye ekledi.

Twitter’ın en büyük operasyonel değişikliği, aylık 8 dolarlık bir abonelik programı olan Twitter Blue’ya henüz abone olmayan doğrulanmış kullanıcıların hesaplarından eski mavi tik’in kaldırılması oldu. Aboneler sadece mavi tik almakla kalmıyor, aynı zamanda düzenleme özelliği ile daha uzun tweet atabiliyor ve platformda “öncelikli” oluyor.
 
Üst