Ümit Karan’dan Galatasaray – Barcelona değerlendirmesi!

bencede

New member
2001’de Nou Camp’ta 2-2 biten Şampiyonlar Ligi maçında Galatasaray formasıyla Barcelona’ya attığı gol hâlâ hafızalarda olan Ümit Karan, o gün yaşadıklarını, “Galatasaray’la Barcelona’ya gol atmak hayalimdi. Sarı-Kırmızılı formayı giyerek birinci hayalimi gerçekleştirmiştim lakin Barcelona’ya attığım gol benim unutulmazlarımdan. Hayalimi gerçekleştirmiştim. Bugün eşleşme daha sonrası bile çabucak akıllara o gol geliyorsa ehemmiyetini siz anlayın” kelamlarıyla anlattı. Galatasaray’ın Barça karşısındaki talihini da kıymetlendiren Karan, şunları kaydetti:

‘Avrupa arenası farklı’

“Tarih boyunca değişmeyen tek şey Galatasaray’ın Avrupa Fatihi olması. Ligde ne kadar makûs olursa olsun Avrupa arenası epey farklı. Küme basamağında da kimse Galatasaray’a talih vermiyordu lakin önder çıktılar. Barcelona şüphesiz güç bir rakip ancak Galatasaraylı futbolcuların o formanın hakkı için alanda savaşması gerekiyor. Barcelona’ya karşı oynamak 20 yılda bir bile sıkıntı gerçekleşen bir olay. Bu ciddiyetle alana çıksınlar taraftarın da takviyesiyle en güzelini yapacaklarını düşünüyorum.”

Yakup Çınar