Yatırım partisine hepimiz davetlisiniz

Leila

Global Mod
Global Mod
Ve bu hayali hoş geldin mesajı, bilinmeyenden duyulan korkudan ve herkesin elindeki büyük fırsatların göz ardı edilmesinden başka bir şey değildir. Evet hepimiz bu partiye davetliyiz. Ve öncelikle, inkar edilemez bir gerçeğin farkına varmak gerekiyor: Bilgi ve finansal eğitim eksikliği, her şeyi kaybetme korkusuna eklenince veya yatırımın bir ayrıcalık olduğunu düşünmek (aslında bir zorunluluk iken) bizi kaybediyor. para.

Yatırımı algılama şeklimizi, finans dünyasına bakışımızı (acilen) yeniden düşünmenin gerekli olduğunu düşünüyorum ve benim bakış açıma göre benimsememiz gereken yeni bakış açısı erişilebilir, çoğul bir dünya ve tek bir dünya perspektifidir. hepimiz uyuyoruz.

Yatırımlar genellikle düşündüğümüz seçkin milyonerler kulübü değildir; Tam tersine paramızı ve varlıklarımızı korumamıza yarayan araçlardır. Emekliliğimizi planlamak için ne yapıyoruz? İşimizi büyütmek için ne gibi aksiyonlar alıyoruz? Onun için ve onun için çalışmak yerine parayı nasıl kendimiz için çalıştırabiliriz? Yatırım budur! Paranın bizim için çalışmasını sağlayın.

Öncelikle bunun bir masraf olduğu düşüncesini ortadan kaldırmanızı, basit bir yatırımın ötesinde bir felsefe, bir yaşam tarzı olması gerektiğini öneriyorum. Finansal sisteme neden güvenmiyorsunuz? Bunun hiçbir nedeni yok. Sermayemizin ve birikimlerimizin varacağı yer, yatırımda yatağın altından daha güvenli olacaktır. Demek istediğim, eğer harcamalarımızı iyi planlarsak ve alakasız satın alımlardan kaynaklanan nakit sızıntılarını ortadan kaldırırsak, bunun bize emekliliğimizi planlamaya başlamamız veya işimiz için daha fazla kaynak yaratmamız için mükemmel bir marj sağladığını fark edeceğiz. Geleceğe bakarsak, yatırımın, belli bir anda, hayatı gerçekten bir koruma çantasıyla, rahat bir alanda, yıllarca süren çalışmamızın meyveleriyle onurlu bir şekilde yaşamamıza olanak tanıyacağını anlayacağız. Ve en iyi, kaliteli zaman.

Ve özellikle emekliliğimiz için tasarruf etme konusuna gelince, tarihsel olarak bunu can sıkıcı, hantal ve zorunlu bir görev olarak gördük, çünkü hükümet bunu bizden kesiyor veya bir Afore bunu bizden 'alıkoyuyor' ve ne yazık ki bu araştırılmıyor. Emeklilik politikaları ve felsefesini derinlemesine inceliyoruz. Dolayısıyla yatırımcılar, yani bedenini ve ruhunu bu yatırım görevine adayan adamlar, yatırım ve finans alanında herkesin oynayabileceği duyarlılığa sahip olmalıdır: eğer bir hanımız varsa, platformun sürücüsüysek, çalışanıysak, ev hanımları, eğer bir hırdavat mağazamız varsa veya mikro girişimciysek. Herkes için erişim var.

Burada bir parantez açıyorum. Dikkatli olun, belirli miktarlardan değil yüzdelerden bahsediyorum. Finans ve yatırım dünyasında yapılacak en büyük işin, net hedeflerle hepimizin söz konusu tasarrufları biriktirip yatırıma dönüştürebileceğini gerçekleştirmek olduğuna inanıyorum. Mesela karımızın %4'ü, gelirimizin %10'u ve o kaynağa anlam kazandıran, orta veya uzun vadeli bir sebep; Eninde sonunda ve bir amacı olmadan, bu para gereksiz harcamalara, karınca harcamalarına, alakasız harcamalara dönüşecekti.

Ve tabi ki konu paramız, onu kaybetmek isteyeceğimiz son şey! Ancak tam tersine, tandalar gibi tehlikeli araçlara ya da biraz daha fazla parayla çok yüksek faizli adil olmayan bir kredi işine başlayan insanlara ve bunların bir yılını (minimum) ödeyerek harcayan kurbanlara yersiz bir şekilde güvenenler var. Bazen ödenemeyen acımasız miktarlar, korktukları şeyle sonuçlanıyor: başvuru hakkı olmadan ve kalıcı bir borçla.