Yeni Sahiplenilen Golden Retriever 27 Günde 64 Km Yürüyerek Eski Sahiplerine Döndü

Leila

Global Mod
Global Mod
27 gündür kayıp olan golden retriever eski evinde bulundu.

“Köpek sevgisi gibi sevgi yoktur” derler. Bunun bir örneği olarak, sahipleri onu bırakmak zorunda kalan golden retriever, yeni evinden kaçarak eski adresine 40 millik bir yolculuğa çıkar.

göre bir metro Cooper adlı köpek, Kuzey İrlanda, County Tyrone’daki yeni evine vardıktan kısa bir süre sonra arabadan atladı. Daha sonra neredeyse bir ay boyunca ortadan kayboldu ve Londonderry County, Tobermore’a tahmini 40 mil (64 km) yol kat ederek orijinal sahiplerine geri döndü.

Kayıp evcil hayvan derneği Lost Paws NI, 22 Nisan’da köpeğin birkaç tarlada görüldüğünü ve mülklerde dolaştığına dair bir ihbar aldıklarını söyledi. Beş gün sonra, başka bir arayan Cooper’ın eski evine doğru koştuğunu gördüğünü bildirdi. Köpeğin, insanlardan herhangi bir yardım almadan, çoğunlukla geceleri hareket ederek, arka ormanlarda ve ana yollarda tek başına yürüdüğünü söylediler.

Lost Paws NI sözcüsü, “Cooper zeki bir çocuk. İçgüdü onu aşina olduğu bir yere geri götürdü. Nasıl yaptı, asla bilemeyeceğim ama başardı. Yemek yok, barınak yok, yardım yok, sadece azimli bir kararlılık ve o inanılmaz burun.

“Gece gündüz yerinde aradık ve onu tekrar kaybettiğimiz bir noktaya kadar izini sürdük ama şimdi köpek kulübesine verilmeden önce başladığı bölgeye neredeyse geri döndüğünü biliyoruz. Cooper” daha önce hiç bulunmadığı bir bölgeden evine dönmek için 27 gün boyunca anayolları, ormanları, tarlaları, köy yollarını aştı. Onun kurtarılmasının bir parçası olduğumuz ve hikayeyi anlattığımız için kesinlikle çok mutluyuz.”

Yeni sahibi Nigel Fleming, Cooper’ın “artık güvende” olduğunu ve “gücünü artırmak ve yavaşça biraz kilo almak için küçük öğünler yediğini” söyledi.

Bay Fleming ekledi, “Kaybolduğunda bile, bana sunulan inanılmaz yardım sayesinde insanlığa olan inancım geri geldi ve bugün burada, yanımda ve Molly ile, gerçekten açıklayacak kelimelerim yok. teşekkür ederim hissediyorum.”

Lost Paws NI sözcüsü, “Cooper, kız kardeşiyle yeni ev hayatına iyi bir şekilde yerleşiyor ve ev konforunun tadını çıkarıyor. Birkaç gün önce yakalanıp ateşin yanında kucaklanmış, rahatlamış ve sevilmişken onu ziyaret ettik. Yeni sahibi Nigel’in tanışmaktan zevk aldığımız en sadık sahiplerden biri olduğunu söylemek isterim. Nigel asla kavga etmeyi, tavsiye istemeyi ve hareket halindeyken yemek kaplarını doldurmayı asla bırakmadı. Bu hikaye, pozitiflik, azim, sadakat, hayatta istediklerin için mücadele etme ve asla pes etmeme hakkında bir hikaye.”