Yok bu biçimde atak hattı! Trabzonspor Visca transferiyle atak gücünü artırdı

bencede

New member
20. haftada en yakın rakibi Konyaspor’a 10 puan fark atan Trabzonspor, Fenerbahçe ’nin 17, Beşiktaş ’ın 20, Galatasaray ’ın ise tam 22 puan önünde. bir epey kadro istatistiğinde ligi domine eden Bordo-Mavililer, hem de en epeyce gol atan (37) ve en az gol yiyen (14) grup durumunda. Buna karşın Trabzonspor İdaresi ‘bu iş tamam’ demedi, bilhassa orta devirdeki Edin Visca transferiyle tarihi bir şampiyonluk istediklerini gösterdi. Harika Lig’in en âlâ sağ kanadı olan Visca, Başakşehir’de birinci yarıda 4 gol 9 asistlik performans sergilerken, onun kadroya katılmasıyla Trabzonspor’un hamle çizgisi kusursuz hale geldi.

en çok koşan Hamsik

O denli ki Cornelius 20 haftada 10 defa ağları havalandırıp, 2 asist yaparken, Nwakaeme de 6 gol, 7 asistlik istatistik yakaladı. Visca da hesaba katılınca, bu üçlünün toplam skor katkısı: 38. Ya ni 20 gol, 18 asist… Fırtına’nın yalnızca ileri üçlüsü değil, orta alanı da tabela manasında fark yaratıyor. Bakasetas 7 gol, 4 asistle oynarken, ligin en epeyce koşan ismi Hamsik 2 defa fileleri sarstı, 4 de gol pası verdi. Abdülkadir Ömür ise birbirinden şık 3 gole imza attı.

19 ekibe bedeller

Toplamda 6 oyuncunun bu dönem ligdeki gol sayısı; 32 yapıyor. Öbür 19 ekibe bakıldığında, Muhteşem Lig’de 32’den çok gol atabilen bir grup bulunmuyor! 20 haftada Konyaspor’un 32, Başakşehir’in 30 golü var. Bu sayı Fenerbahçe ve Beşiktaş’ta da 32, Galatasaray’da ise 24. Üstelik Cornelius, Visca, Nwakaeme, Bakasetas, Abdülkadir ve Hamsik üzere yıldızlara ilerleyen süreçte Afrika Kupası’na giden Kouassi ile sakatlığı bulunan Djaniny de eklenecek.

Safa Can Konuksever
 
Üst